Jak wybrać partnera? 8 ciekawostek o tym jak się dobieramy w pary

Jak wybrać partnera? 8 ciekawostek o tym jak się dobieramy w pary

Redakcja

2017-07-04

brak komentarzy

Niezadowoleni single powinni więc postrzegać swoją sytuację społeczną jako neutralną w seksualnego do tego, jaka mogłaby być. Singiel poszukujący związku bywa od niego oddzielony jednym krokiem: 1. zrobić szczęśliwy korelację. Tymczasem ci, którzy tkwią w nieszczęśliwej relacji, mają aż trzy kroki do zwalczenia: 1. przejść poprzez rozdzierające dusze doświadczenie, którym bywa rozstanie, 2. poskładać się do kupy emocjonalnie, 3. zrobić szczęśliwy korelację. Z owej perspektywy, single nie wydają się mieć wcale tak źle. Myślenie o tym, jak wybrać mężczyjak  znaleźć  chłopakaznę życiowego, może onieśmielać. Skala przedsięwzięcia przypomina rozmiar wszechświata. bywa tak trudna do ogarnięcia jak obawa przed śmiercią.


Dlatego większość z nas ucieka w zaprzeczenie i bagatelizuje wartość tego wyboru.

jednak w odróżnieniu od śmierci i formatu wszechświata wybór mężczyznę bywa w całości w naszych rękach i podlega naszej kontroli. Dlatego trzeba uświadomić sobie, jak ważna to bywa decyzja, i przyjrzeć się faktorom, które na nią wpływają. Jak naprawdę ważny bywa ten wybór? Zacznij od odjęcia własnego wieku od 90. Jeśli będziesz długo żył/żyła, posiadasz dokładnie tyle lat ze własnym obecnym albo przyszłym partnerem. Dla dużej grupie z Was musi to wiele momentu. (Jasne, ludzie się rozwodzą, ale ty nie zamierzasz. analiz wykazują, że 86 procent młodych zakłada, że ich związki będą trwałe. Dlatego na konieczność tego tekstu autor zakłada, że Ty, czytelniku/internautko, też tak wydaje ci się). Gdy wybierasz mężczyznę życiowego, wybierasz tak naprawdę mnóstwo różnych rzeczy. Jak dobieramy się w pary? 8 zaskakujących ciekawostek Wybierasz mężczyznę do wychowywania pociech. Wybierasz towarzysza/towarzyszkę mniej więcej 20 tys. pokarmów, towarzysza 100 wyjazdów wakacyjnych, przyjaciela do rozrywek i momentu wolnego, kompana lat emerytalnych, terapeutę kariery i kogoś, kto opowie ci o własnym dniu 18 tys. razy. Mocne. Więc skoro to bywa tak ewidentnie najważniejszy wybór naszego życia, jak to możliwe, że tylu tak mądrych ludzi wybiera partnerów, z którymi są tak dogłębnie nieszczęśliwi? Okazuje się, że kilka czynników oddziałuje przeciwko nam: Ludzie nie za bardzo rozumieją, czego sami potrzebują w związku. analiz wykazują, że większość singli bardzo słabo przewiduje czynniki, które później okażą się dla nich najbardziej kluczowe w związku. W jednym badaniu osoby uprawiające speed dating odpowiadałpartner  życiowyy na pytania o swoje upodobania związkowe.

Już kilka minut później podczas faktycznej konfrontacji z potencjalnymi ukochanymi/partnerkami zaprzeczali sami sobie. To musi być żadnym zaskoczeniem. W życiu zwykle jesteśmy mistrzami zaledwie dzięki intensywnej praktyce. Tymczasem większość z nas nie ma okazji odczuć więcej niż jednego, dwóch, może trzech groźnych związków. To za mało momentu, by osiągnąć biegłość. Skoro osobowość i wymogi człowieka w związku są inne niż osobowość i wymogi singla, niemal nie sposób ocenić, czego się potrzebuje w związku, gdy bywa się singlem! Społeczeństwo się nie zna i nam źle doradza namawia się nas do oddziaływania z pobudek romantycznych, a nie racjonalnych. (...)   Gdy mowa o szukaniu uczuciach, społeczeństwo namawia, by nie myśleć nadto mnóstwo na alt2 ten temat, wyłącznie oddać się w ręce przeznaczeniu, kierować przeczuciem płynącym z motyli w brzuchu i mieć nadzieję, że wszystko się świetnie rozmyje. Jeśli właścicielka firmy wzięłaby sobie do serca takie rady w kwestii prowadzenia własnego biznesu, zapewne nie odniosłaby sukcesu.

Jeśli stałoby się zwanych inaczej, to wyłącznie dzięki szczęściu.

A społeczeństwo chce, byśmy tak właśnie podchodzili do randkowania. Inteligentne rozszerzanie pola poszukiwania mężczyznę bywa źle widziane To także zbadano. i wyszło jasno - jeśli mamy wybierać w zgodzie z naszymi preferencjami albo wybór  partneraz tego, co bywa, to wybór z tego, co mamy pod ręką, zawsze wygrywa (98 procent). Nasze marzenia, by spotykać się z wysokim, grubym, brunetem, blondynem, chudym, starym, młodym, zwykle idą w odstawkę na korzyść tego, co akurat   Prof. Zbigniew Lew-Starowicz: A po co się chronić? Psychologia pierwszego spojrzenia - lubię/nie lubię, on/ona bywa mądry albo głupi, on/ona mnie podnieca albo nie - ma właśnie podtekst biologiczny. Nie należy się od tego odżegnywać ani z tego rezygnować. okazuje się to wstępna, ewolucyjna gra. Zanim na stałe zwiążesz się z mężczyzną – prześwietl go. Dokładnie, z niebywałą precyzją, żeby zagrożenie popełnienia życiowego błędu zminimalizować do przynajmniej. Wiedząc, czego szukasz w partnerze, prościej musi ci wykluczyć tych, którzy absolutnie do ciebie nie pasują. jednocześnie krąg kandydatów do twojej ręki zmniejszy się do niezbędnego przynajmniej, a ty w tłumie facetów znajdziesz tego jedynego.

Pytanie wyłącznie, jaką wiedzę musisz alt3 mieć podczas poszukiwań mężczyznę.

Dr Miriam Stoppard, autorka książki „Magia i czar seksu” sądzi, że wybór mężczyznę stale dodatkowo uwarunkowany okazuje się w znacznym nasileniu historią ludzkości. – Kobiety z dawien dawna szukały przede wszystkim kogoś, na kim mogłyby polegać. Dlatego też wygląd zewnętrzny zdaje się mieć dla nich mniejsze wartość niż cechy cech cech charakteru – twierdzi specjalistka. Piękniejszy od diabła Czy to znaczy, że prezencja ukochanego jako kandydata do spędzenia życia u twojego boku nie ma nieistotne? Ma. Ale nie nadrzędne. Kobiety niejednokrotnie popełniają podstawowy błąd - mylą miłość z pożądaniem. A na samym pożądaniu nie da się wyrzeźbić solidnego, trwałego związku.

Dlatego jeśli na widok jakiegoś faceta miękną ci kolana,

nie znaczy to, że znalazłaś idealnego kandydata do swojej ręki. „Mężczyzna powinien być wyłącznie trochę przystojniejszy od diabła” – mówi stare porzekadło. Wygląd nie może być czynnikiem decydującym o tym, czy zwiążesz się z daną osobą. Jeśli mężczyzna ci się podoba, to da się. trzeba do serca wziąć sobie zwroty dr Stoppard, która sądzi, że… – Męskie ciało podoba się kobiecie jako wyróżnik tego, co sobą reprezentuje – opieki, siły czy oparcia.Pracowity i niezależny Pomyśl, czy naprawdę imponuje ci mężczyzna, który jeździ świetnym samochodem kupionym za pieniąadze ojca albo szasta kasą na lewo i prawo, gdyż akurat dostał astronomiczne kieszonkowe? zamiast patrzeć, ile mężczyzna ma w portfelu, zwróć uwagę na to, co sam osiągnął. Niezależność musi być pożądaną cechą alt4 numer jeden u płci przeciwnej. ponieważ jeśli obecnie on non stop okazuje się sponsorowany poprzez bogatych mam i ojców, ta sielanka może się wkrótce skończyć. Szukaj mężczyzn zapracowanych, którzy potrafią o siebie zadbać i którzy pomagają swoim rodzicom, a nie liczą na wsparcie z ich strony. Wybranek twojego serca mieszka w kawalerce, ale kupionej za własne oszczędności? lepsze to niż apartament podarowany poprzez mam i ojców na 30. urodziny. Co ma na taki temat do powiedzenia psycholog dr olga Chotecka?

– Niezależny mężczyzna, który w przyzwoity sposób umie zarobić pieniąadze, a przy okazji nie wydaje pensji w jeden wieczór, utrzyma ciebie i całą waszą rodzinę. Nie będziesz musiała się obawiać, że przy takim panu zabraknie wam oszczędności na spłatę raty kredytu. To człowiek pracowity, który zna wartość pieniądza i każdą złotówkę, którą ma wydać, ogląda 2 razy – zaznacza. i jednocześnie dorzuca: – Przy takim partnerze każdej kobiecie musi prawidłowo.Już się wyszumiał Nie daj Boże, żeby mężczyzna, którego chcesz usidlić, miał duszę niepoprawnego imprezowicza. Na dłuższą metę może być wam razem dość ciężko. Jeśli mężczyzna się nie wyszumiał, prędzej czy później akurat poczuje zew szaleństwa i zapragnie bawić się do upadłego. Dlatego jeżeli na poważnie rozglądasz się za mężem, nie szukaj go w klubach. Choć kobiety uwielbiają wyzwania (a wyzwanie pod hasłem „usidlić imprezowicza” okazuje się niezwykle kuszące), pamiętaj, że życie u boku ukochanego to nie zabawa.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zwiazki_i_seks