Całowanie przenosi bakterie? Oto 5 powodów, dla których nie będziesz się całować!

Całowanie przenosi bakterie? Oto 5 powodów, dla których nie będziesz się całować!

Redakcja

2017-08-01

brak komentarzy

W kulturze Zachodu pocałunek okazuje się wyrazem intymności oraz bliskości między dwiema osobami oraz uczuć je łączących. Najnowsze eksperymenty pokazują mimo wszystko, że ponad 1/2 społeczeństw na świecie od pocałunków stronie albo wręcz się nimi brzydzi. wyróżnik uczuciach. Wyraz uczucia. Ale nie dla wszystkich. Większość ludzi się nie całuje, a mnóstwo sądzi, że pocałunek okazuje się nieprzyjemny albo wręcz obrzydliwy. Takie zaskakujące wyniki przyniosły eksperymenty badaczy z University of Nevada oraz Indiana University, którzy przyjrzeli się miłosnym pieszczotom 168 społeczeństw z różnych regionów świata. Odkryli, że zaledwie 46 procent z nich wyraża miłość poprzez czułe zetknięcie ust. uczeni wiedzieli wprawdzie, że na świecie żyją plemiona, które wyłącznie się nie całują, ale u których osobiście myśl o dotknięciu ust drugiej osoby budzi niechęć albo przerażenie, wydawało się mimo wszystko, że to pojedyncze przykłady. Jakież było ich zdziwienie, gdy okazało się, że namiętny pocałunek okazuje się ogólny jedynie w wybranych regionach, a np. wcale nie całują się mieszkańcy Ameryki Środkowej, subsaharyjskiej Afryki, nowoczesnej Gwinei czy Amazonii.  

  Mój partner nie lubi się całować

Dr Farin Prix

. Z czego może to wynikać? Jakie okazują się przyczyny? dlaczego  się  nie  całowaćOd początku naszej znajomości całował mnie szczególnie delikatnie, wyłącznie w policzek czy lekko w usta. samoczynnie bywa, gdy się kochamy oraz pieścimy. Czuję się z tym dziwnie, seks bez głębokich pocałunków kojarzy mi się szczególnie powierzchownie oraz mechanicznie. Próbowałam z nim o tym pogadać, ale nic nie osiągnęłam, wymigał się z rozmowy. Dla mnie pocałunek bywa szczególnie ważny, Lubisz się całować? Po przeczytaniu tego artykułu możesz stracić ochotę na namiętne pocałunki istotniejszy nawet niż sam seks. Muszę dodać, że mój partner bywa chłodnym, mało zainteresowanym seksem mężczyzną. Mamy po 36 lat. Ja mam znaczne wymogi seksualne, ale czasami mam odczucie, że mogłabym chodzić nago po 4 ścianach oraz tak byłabym niezauważona. Z czego to może wynikać, co robić jeśli rozmowy nie przynoszą efektu? Klara   W Waszym związku Twój partner unika namiętnego całowania się. Takie zachowanie może być ucieczką od problemy ze sferą seksualną. On unika sytuacji, które kojarzą się, albo okazują się wręcz inicjacją, do aktywności natury seksualnej, gdyż możliwe że boi się kompromitacji. Zdaje sobie sprawę z istniejących zaburzeń, lecz w miejsce je leczyć, pielęgnuje dysfunkcję. czynnikiem sprawczym okazują się problemy gospodarki hormonalnej, zaburzenia nerwicowe, oddziaływanie uboczne przyjmowanych leków (w jego przypadku to leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi ), problemy ogólnoustrojowe np.: choroba wieńcowa, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba wrzodowa żołądka oraz dwunastnicy, które wywołują wystąpienie zaburzeń erekcji. Zdarza się również, że czynnikiem sprawczym okazują się głęboko zakodowane w umyśle przykre, traumatyczne przeżycia, w jego biografii natury seksualnej, które pozostawiły taki właśnie ślad. inną równie znaczącą czynnikiem sprawczym może być ukrywanie przed partnerką swoich preferencji natury seksualnej.jak  się  całować

Tło powinien ustalić lekarz.

W pierwszej części powinniście pogadać ze sobą na taki temat. Gdyby nadal unikał rozmowy, powinnaś mu uświadomić, że zdajesz sobie sprawę, iż jego reakcje świadczą o zaawansowaniu trudu. Musisz namówić go na wspólną wizytę u seksuologa. Trudno jest Wam coś zmodyfikować, dopóki On nie zdecyduje się na konsultację lekarską. posiadasz alt2 problem? Napisz do naszego eksperta! Dr Andrzej Depko Specjalista seksuolog, Kierownik Poradni Seksuologicznej, biegły Sądu Okręgowego w Warszawie z zakresu seksuologii, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Medycyny seksualnej. okazuje się elementem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Europejskiego oraz Światowego Towarzystwa Medycyny seksualnej. lubi podróże, z których przywozi następne rzeźby oraz figurki ukazujące, że bez względu na szerokość geograficzną oraz kontynent ludzie jednakowo uwielbiają W główkę, w policzek - te pocałunki okazują się zazwyczaj bezpieczne. czyli z pocałunkami w usta. primo, zastanówmy się: czy potomka tego chce? secundo: będą dla dziecka niebezpieczne. Przekonała się o tym jedna z mam.całowanie Pocałunek śmierci? Całujecie swoje pociech w usta? Pozwalacie innym aby to robili? Niektórzy psychologie ostrzegają, że takie jak bliskość jest niepotrzebna. Znana amerykańska psycholog dziecięca, prof. Charlotte Reznick napisała artykuł, w którym wyjaśnia, że usta to strefa erogenna oraz jednocześnie odradza rodzicom całowania tam pociech. Według niej tak intymne pocałunki okazują się zarezerwowane dla kochanków. Claire Henderson, matka kilkumiesięcznej córeczki również nie jest zwolenniczką takie jak pocałunków. Po tym jak jeden z gości w jej mieszkania zaraził jej potomka opryszczką, postanowiła nagłośnić temat. Na własnym profilu na Facebooku napisała: "Opryszczka może być śmiertelnie niebezpieczna dla niemowląt. Nikt, z kim o tym rozmawiałem, nie zdawał sobie z tego sprawy, dlatego dzielę się moją historią, by podnieść świadomość trudu". Brooky, córeczka Claire, zaraziła się wirusem opryszczki mając zaledwie miesiąc. Brytyjka, matka kilkumiesięcznej Brooky, pokazała na Facebooku zdjęcie zarażonej opryszczką córeczki ku przestrodze. Nie pozwalajcie aby ludzie alt3 całowali wasze pociech w usta - napisała na własnym profilu matka dziewczynki zaniepokoiła się symptomami oraz zgłosiła się z potomkiem do lekarza. Pokazała na Facebooku zdjęcie pacjenta dziecka oraz ostrzegła pozostałych rodziców. Napisała: "Szybko zauważyliśmy rezultaty oraz zabraliśmy córeczkę do lekarza. Udało się, ale musiała być w szpitalu pięć dni. Nie pozwalajcie, by całowano wasze pociech w usta - nawet jeśli konkretny człowiek nie ma objawów opryszczki. Nosicielami jest 80 procent populacji".

Dziewczynka z fotografii dysponowała rany na ustach oraz w gardle.

specjaliści musieli upewnić się, że wirus nie zaatakował mózgu oraz wątroby dziecka. potomek poprzez kilka dni leżało pod kroplówką. Opryszczka u niemowlaka Opryszczka może być śmiertelnie niebezpieczna dla noworodków oraz niedużych pociech, które nie mają dodatkowo świetnie rozwiniętego układu odpornościowego. Choć nie zdarza się to niejednokrotnie, wirus może wywołać opryszczkowe zapalenie jamy ustnej, które potrzebuje czasami hospitalizacji, bo dokuczliwy ból sprawia, że niemowlak nie chce ssać oraz szybko się odwadnia. Wirus może też spowodować niebezpieczne opryszczkowe zapalenie mózgu. Pediatra, dr Piotr Albrecht, eksperta serwisu Edziecka, na łamach naszego blogu przekonuje, że całowanie pociech w usta nie jest wskazane, bo przenosi się w taki sposób różnego typu bakterie (np. odpowiadające za rozwój przypadłości wrzodowej czy próchnicy). Ostrzegł również, że jeśli dorosły ma opryszczkę, nie wolno mu wcale całować maluszka - a najrozsądniej, żeby zrezygnował czasie z wizyt. Opryszczka jest jedną z więcej zakaźnych schorzeń, niegroźna dla dorosłych, ale szczególnie niebezpieczna dla niemowląt. standardowe zimno? Opryszczka wargowa - ogólnie zwana zimnem - to choroba ciała. wywołuje alt4 ją wirus opryszczki pospolitej (Herpes Simplex Virus typu 1 - HSV-1), którego nosicielem jest niemal każdy człowiek. specjaliści szacują, że w niektórych społecznościach 80 procent ludzi jest zakażonych tym wirusem, ale choruje w szczególności 1/2. Zarazić się opryszczką jest szczególnie prosto - trzeba pocałunek z osobą, która akurat ma "zimno", picie herbaty z jednego kubka, spożywanie jedną łyżką. Wirus zagnieżdża się w warstwach nerwowych oraz zostaje tam już na zawsze. Uśpiony, czeka na okazję do ataku. Uaktywnia się zazwyczaj w chwilach osłabienia organizmu - w czasie przypadłości zakaźnej, temp., mocnego nerwów, przegrzania albo wyziębienia. Obudzony wirus idzie do ciała oraz zaczyna się mnożyć, wywołując etap zapalny. Opryszczka u niemowląt: rezultaty U pociech poniżej piątego roku życia atak opryszczki może pokonywać bez objawów, ale nie zawsze się tak dzieje. musi cię zaniepokoić: po 3-7 dniach od zakażeń skóra w miejscu wniknięcia wirusa, najchętniej wokół ust robi się sucha, zaczyna piec oraz swędzieć. potomek może posiadać gorączkę, nawet powyżej 40°C; na wardze występuje najpierw zaczerwienienie, a później bolesne pęcherzyki wypełnione płynem. Podobne, niezwykle bolesne, modyfikacje mogą się pojawić więc w jamie ustnej. jadłospis oraz picie może sprawiać potomkowi ból. Nic dziwnego, że niemowlak jest rozdrażniony; po kilku dniach pęcherzyki wokół ust pękają, zostawiając piekące ranki; pęcherzyki w ustach pękają prędzej dając obraz zapalenia jamy ustnej z licznymi owrzodzeniami tydzień później ranki wysychają oraz zaczynają się goić. potomek narzeka, że strupki swędzą. Nie wolno ich zdrapywać, żeby nie zaszło do zakażeń bakteryjnego, po którym mogą zostać blizny.

 

Zobacz też  

Opaski na rękę 

Krople na odchudzanie


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zwiazki_i_seks