Wyciskanie pryszczy grozi powikłaniami!

Wyciskanie pryszczy grozi powikłaniami!

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

mnóstwo nastolatków dotyka problem zmian trądzikowych. Wykwity i pryszcze pojawiają się również w późniejszym wieku. istotne bywa odróżnienie zmian trądzikowych od innych dolegliwości, które zbagatelizowane lub źle leczone mogą nawet zagrażać życiu. Trądzik pospolity (acne vulgaris) to bardzo często występująca odmiana zmianach trądzikowych.To uciążliwa i długotrwała choroba, szpecąca twarz wielu nastolatków. Na powodzenie, gdy modyfikacje nareszcie ustąpią, przeważnie nie pozostawiają żadnych śladów. Oczywiście w rzadszych przypadkach Ten obszar twarzy to trójkąt śmierci. Wyciskanie pryszczy w tym miejscu grozi niebezpiecznymi powikłaniami! przebieg może być ciężki, a o wykwitach skórnych pamięta się przez całe życie, ze względu na to że na ich miejscu powstają nieładne blizny.

rodzaje zmianach trądzikowych

Najczęstszą postacią zmianach trądzikowych bywa trądzik młodzieńczy (acne juvenilis). pojawia się w okresie pokwitania, kiedy w młodym organizmie wariuje burza hormonów. Wśród nich najważniejszą rolę w powstawaniu wykwitów skórnych pełnią androgeny. To hormony płciowe odpowiadające przede wszystkim za rozwijanie się cech samodzielne leczenie pryszczy męskich (męski typ owłosienia, niski ton głosu), ale powodują też zwiększoną aktywność gruczołów łojowych.

W czasie dojrzewania ich stężenie rośnie zarówno u chłopców ; dziewcząt. W rezultacie dochodzi do nadprodukcji łoju przez gruczoły skórne. prowadzi to do powstawania wągrów i zmian grudkowo-krostkowych w tak zwanych okolicach łojotokowych, czyli na twarzy plecach i klatce piersiowej. Zaskórniki okazują się podstawowymi zmianami chorobowymi. mogą być zamknięte (nieduże, białe, w partii wyciskanie pryszczy u kosmetyczki środkowej bardzo często znajduje się otworek, najlepiej widoczne przy naciągnięciu cery) i/lub otwarte (ciemno zabarwione na szczycie, z otworem w partii środkowej przez który wydostaje się na zewnątrz łój i obumarłe komórki skóry). Grudki to okrągłe, twarde, uwypuklające się ze cery modyfikacje, zazwyczaj koloru czerwonego. Krosty powszechnie znane jako „pryszcze”, to wykwity posiadające w swoim wnętrzu ropę, widoczną jako biały, zagęszczony płyn.

Gdy między hormonami zapanuje względna leczenie trądziku równowaga, a ich stężenia ustabilizują się w zakresie normy (co trwa zazwyczaj kilka lat) z twarzy powinny zniknąć te wszystkie okropności. Przy prawidłowym leczeniu nie pozostaje po nich żaden ślad. szczególnie ważne bywa, aby nie wyciskać i nie rozdrapywać „pryszczy”. Mogą one ulec zakażeniu przez bakterie zasiedlające skórę, co zazwyczaj prowadzi do powstawania blizn. Dbanie o higienę i odpowiednia pielęgnacja cery trądzikowej ustrzeże przed tym zagrożeniem.

 

Zobacz też 

Polecani Trenerzy Personalni

EcoSlim


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie