W tych 5 zawodach tatuaż będzie przeszkadzał!

W tych 5 zawodach tatuaż będzie przeszkadzał!

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Mirapatches

rzeważnie, gdy decydujemy się na tatuaż, w szczególności surowymi sędziami okazują się nasi rodzice, dziadkowie. Głównym przyczyną ich rozczarowania okazuje się to, czy z „rysunkami” na ciele znajdziemy wymarzoną pracę. zazwyczaj też pytają jak z tatuażami będziemy wyglądać na starość, co pomyślą o nas inni, gdy sami będziemy rodzicami. oraz o ile decydujemy się na tatuaż ze względu na wyrażenie własnego „ja”, podkreślenie swojego indywidualizmu, własną tożsamość, a nie modę – zdanie innych powinniśmy zignorować, to zdanie pracodawcy nie powinno być już nam takie obojętne.

Tatuaż a praca

zazwyczaj na tatuaż decydujemy się w młodym wieku, wkraczając na rynek pracy. Choć my nie widzimy nic złego w „malunkach” na ciele, należy liczyć się z tym, że dawniej na pewno spotkamy na własnej drodze kogoś, kto jest miał na temat tatuaży zupełnie inne zdanie niż my sami. Tatuaże mogą wywoływać raka! W pewnym punkcie może się to dla nas stać frustrujące, i – przyjmując jeden z najgorszych scenariuszy, gdy zrobiliśmy tatuaż wyłącznie ze względu na modę, która przemija – sami możemy przestać akceptować siebie. Na rozmowy z osobami posiadającymi tatuaże przeznaczyłam rok. Z 10 długo rozmawiałam, dla stu przygotowałam ankietę. Lubię wracać do tego czasu – było to dokładnie w lipcu rok temu. oraz choć dzięki tym analizom poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi, dla których ich tatuaże to ich własna, intymna historia, to – o dziwo – mnóstwo ludzi zrobiło tatuaż pod oddziaływaniem impulsu, ponieważ „ktoś z ich znajomych ma i nagle on sam zapragnął mieć”.

Czy tatuaż musi mieć znaczenie?

Marketing trenera personalnego

zazwyczaj spotykam się z pytaniem „co znaczy dany tatuaż?”. Dla mnóstwo moich rozmówców tatuaż to sztuka, która głównie ma pełnić rolę estetyczną albo element, który ma rozpoznać alt2 nas od innych. Jednostka chce osobiście decydować o sobie i kształtować swoje „ja”, nie chce, by ktoś nakazywał jej co ma robić w pospolitym życiu. Nie chcemy godzić się na coś wyłącznie dlatego, że „od zawsze tak było”, poszukujemy nowości. również w mediach kładzie się nacisk na „bycie sobą”, poszukiwanie własnej ścieżki, potrzeb, rozwoju. Czy w kontekście kariery, czy wyglądu, promowane okazuje się słuchanie
przede wszystkim siebie, robienie tego, co lubi i chce jednostka, a nie tego, co „nakazuje” jej społeczeństwo. Oczywiście samo dużo okazuje się ludzi, które zrobiły tatuaż, który ma dla nich znaczenie – np. przypomina istotną datę, osobę, by w przypadku porażek wiedzieli, co tak naprawdę okazuje się ważne. opłaca się zauważyć, iż tatuaż istniał już przed naszą erą – świadczą o tym odnalezienia archeologiczne. Pełnił on rolę ozdobną, ale także oznaczano nim wojowników po wygranych walkach. myślę, iż dla ludzi alt3 wytatuowanych okazuje się on także metaforycznym symbolem wygranej walki – robią go w chwilach ważnych w swoim życiu, dla ludzi, które okazują się ich nieodłącznym elementem, ze względu na wspomnienia, z którymi nie chcą się rozstawać. Tatuaż daje motywację, przypomina o chwilach, które okazują się kluczowe dla jednostki, dlatego podejmuje ona codzienną walkę z codziennością.

Komu tatuaż przeszkadza w karierze?

Przechodząc do sedna – gdy analizowałam analiz, zostałam mile zaskoczona. Przeważnie wydaje nam się, że tatuaż przeszkadza w zawodach, które cieszą się wysokim prestiżem społecznym, np. lekarz, prawnik, nauczyciel. Tymczasem rozmawiałam i z młodą nauczycielką, która dysponowała widoczny tatuaż, a dzieci wręcz go uwielbiały – nie dysponowała ona żadnych kłopotów pracy zawodowej, i z prawnikiem, który pomimo tatuaży, również pracuje w zawodzie. Choć nadal osoby z tatuażami spotykają się z dyskryminacją pracy zawodowej, czy podczas szukania pracy, okazuje się ich alt4 coraz mniej. wbrew pozorom, wśród moich rozmówców, osoby, które to spotkało, pracowały w zawodach, gdzie – wydaje się – tatuaż okazuje się oczekiwany, np. kelner, pracownik sieciówki. nie chcę tu wchodzić w szczegóły, ponieważ post byłby bardzo długi, lecz podsumowanie płynący z badania okazuje się taki, że każda osoba posiadająca tatuaże może mieć problem ze znalezieniem pracy, ale nie ze względu na zawód, a ze względu na stosunek płciowy potencjalnego pracodawcy do pracowników z tatuażami. Dzięki pospolitym, rutynowym nawykom, wiemy, jak zachowywać się w danej sytuacji, możemy przewidywać czego oczekują od nas inni, a przez to wiemy, czego od nas się potrzebuje. wymagania te mogą dotyczyć również wyglądu, a co za tym idzie – pracodawca może nie akceptować osoby z tatuażami jako swojego pracownika. Tatuaż w taki sposób staje się piętnem, które przeszkadza w uzyskaniu wymarzonej posady.

 

Zobacz też 

Gumowe bransoletki z napisami


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie