Uwaga! Być może po tych sygnałach zmienisz lekarza!

Uwaga! Być może po tych sygnałach zmienisz lekarza!

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Musculin Active opinie

Lekarz nas nie słucha

Wyobraźmy sobie taką sytuację: przychodzimy do lekarza z silnym bólem zlokalizowanym w podbrzuszu. Podczas wizyty dokładnie tłumaczymy co i gdzie nas boli, ale specjalista nawet na nas nie patrzy, zawzięcie klikając coś na komputerze. Oczywiście niektórzy mają podzielną uwagę i nie muszą patrzeć na swojego rozmówcę, jeśli jednak ostatecznie słyszymy „przepraszam, czy może pan/pani powtórzyć?”, to możemy posiadać uzasadnione poczucie bycia ignorowanym.

Pamiętajmy, że mili doktorzy nie zawsze są dobrzy w własnym fachu i odwrotnie – dobrzy wcale nie muszą być mili. 9 sygnałów wskazujących na to, że powinnaś zmienić lekarza To, że lekarz z nami żartuje w gabinecie, bywa otwarty i serdeczny, nie bywa wyznacznikiem tego, że bywa dobrym specjalistą. Abyśmy jednak mogli bez przeszkód z nim prowadzić rozmowę, często o sprawach intymnych, musimy czuć się przy nim komfortowo.kiedy zmienić lekarza

Lekarz nie zmienia rozpoznania mimo sygnałów świadczących o tym, że bywa błędna

Umówmy się – czasy, gdy lekarz miał zawsze rację, już dawno minęły. osoby są teraz więcej świadomi swojego ciała i wiedzą więcej o zdrowiu niż dawniej. Nie chodzi wyłącznie o „doktora Google”, który służy w alt2 (często mylnym) samodiagnozowaniu się. Więcej czytamy, więcej się dowiadujemy, po prostu: więcej wiemy.

Jeśli więc dzień w dzień boli nas głowa, a lekarz usilnie na każdej wizycie przekonuje nas, że to wina stresu i odmawia skierowania na analizy, to może pora udać się do innego specjalisty. My sami znamy najlepiej swoje ciała i czasem musimy zdecydowanie domagać się więcej pogłębionych testów i badań. Jeśli diagnoza jednego lekarza nas nie satysfakcjonuje, być może opłaca się zasięgnąć porady u innego.zmiana lekarza

Lekarz nie znosi pytań

Do lekarza udajemy się po to, alt3 by podyskutować o własnym problemie i osiągnąć pomoc. No właśnie: podyskutować, a nie słuchać monologu. człowiek, który przejmuje się własnym losem i słyszy diagnozę, dopytuje o szczegóły swojego przypadłości i leczenia, które go czeka. Zadaje (rzeczowe i racjonalne) pytania i oczekuje jasnych odpowiedzi. To, że pyta, bywa też sygnałem dla specjalisty, że jest zależne mu na własnym zdrowiu i jest przestrzegać zaleceń.

Spójrzmy prawdzie w oczy: jakkolwiek źle to brzmi, lekarz pracuje dla nas. Jego zadaniem bywa niesienie pomocy, a my – osoby płacący składki alt4 zdrowotne – mamy prawo dowiedzieć się, co nam dokładnie dolega i jakie kuracja bywa nam proponowane.

Lekarz umie wyłącznie przepisywać leki

Wiadomo: leki leczą. Przynajmniej w teorii. Bywa jednak, że więcej korzyści może przynieść zdrowy tryb życia niż faszerowanie się następującymi po sobie tabletkami. Albo powinien iść z nimi w parze.kiedy warto zmienić lekarza

Nie sugerujemy, że lekarz, który przepisuje dużą dawka leków, funkcjonuje w zmowie z firmą farmaceutyczną, opłaca się jednak posiadać na uwadze, że suplementy i tabletki to nie wszystko – każdy dobry specjalista na pewno to wie.

 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie