Tych 6 sposobów pomoże Ci szybko pozbyć się migreny!

Tych 6 sposobów pomoże Ci szybko pozbyć się migreny!

Redakcja

2017-06-19

brak komentarzy

Migrena to poważna choroba neurologiczna. Skala i częstotliwość migrenowego bólu zwykle okazują się dość uciążliwe i znacznie utrudniają codzienne życie chorego. Przeważnie migrena potrzebuje specjalistycznej konsultacji z lekarzem i podania leków dostępnych na receptę. wyłącznie w wypadku lekkich napadów choroby możemy podjąć próbę samodzielnego, domowego kuracji.

Sposoby na przetrwanie ataku migreny

Osoby cierpiące na migrenę z aurą okazują się w stanie wcześniej przewidzieć zbliżający się atak. To chyba NAJGORSZY ból głowy z możliwych! Czym są klasterowe bóle głowy? Im prędzej zażyją leki, tym wyższa szansa, że ból migrenowy nie rozwinie się lub powinno mniej nasilony. oprócz zabiegu pod okiem lekarza, przydaje się również wiedza na temat domowych sposobów, które pomogą przetrwać atak i załagodzić jego skutki. 

wojna z migreną bez recepty:

  • Spróbuj wziąć jeden z powszechnie dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych zawierający np. paracetamol, ibuprofen, czy kwas acetylosalicylowy. Jeśli przebieg migreny bywa łagodny, możesz szybko pozbyć się migreny poczuć ulgę. Pamiętaj, że nigdy nie należy brać większej ilości kapsułek przeciwbólowych niż mówi ulotka, nawet jeśli nie widzisz polepszenia! W przypadku silnych migren z aurą i innymi symptomami towarzyszącymi, takimi jak: mdłości, wymioty i światłowstręt, tabletki bez recepty nie wystarczą. najdogodniej zgłosić się od razu do lekarza.
  • Połóż się w cichym i wygodnym miejscu próbując przeczekać atak. W pokoju zlikwiduj wszelkie źródła światła, zasłoń okna okropny ból głowy i zgaś lampy, dzięki temu złagodzone będą skutki światłowstrętu. Spróbuj zasnąć, sen może uśmierzyć ból, w tym czasie zaczną działać leki.
  • stosuj ciepłe lub zimne okłady. Ból załagodzić może więc gorący, rozluźniający prysznic.
  • Ulgę może przynieść delikatny ucisk tętnicy skroniowej po stronie bólu.

Unikaj przyczyny prowokującej atak

EcoSlim prix

W mnóstwo przypadkach atak migreny wywoływany bywa prosto konkretnym czynnikiem. Regularne wypełnianie Dzienniczka Migrenowego pozwoli nabrać pewności, co do migrenowy ból głowy przyczyny wywołującej migrenę. Profilaktyka migreny zwraca uwagę na poniższe czynniki mogące wywołać napad:

dietę – przede wszystkim należy być ostrożni na to co się je. Szczególnie musi stronić od:

czynników spożywczych zawierających tyraminę np. bananów, twardych serów, jogurtów, orzechów, awokado, 

  • czynników zawierających fenyloetyloaminę np. czerwonego wina i czekoladowych przysmaków, 
  • czynników zawierających azotan sodu, glutaminian sodu, słodziki, 
  • kawy lub pozostałych źródeł kofeiny, np. napojów energetyzujących, 
  • wysokoprocentowych napojów.

 

Zobacz też 

Knee Active Plus Opinie 2017

Opaski tyvek


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie