Tych 5 zabiegów estetycznych nie wykonasz w czasie ciąży!

Tych 5 zabiegów estetycznych nie wykonasz w czasie ciąży!

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Ciąża to szczególny moment w życiu kobiety. Oczekiwanie na narodziny potomka oraz wykonania związane z pojawieniem się za granicą nowego prącia rodziny, to szczególnie radosne chwilkę. jednak ciąża, to też moment, w którym w organizmie kobiety zachodzą rewolucyjne zmiany, zwłaszcza gospodarki hormonalnej. Ciało kobiety szczególnie się zmienia: wzrasta brzuszek, ale też powiększają się biust, pojawiają się przebarwienia, uwidaczniają się popękane naczynka, dochodzi opuchlizna, zwłaszcza nóg oraz rąk oraz ogólne złe samopoczucie, huśtawki nastrojów, a wszystko to może być faktorem dezorientacji przyszłej mamy. W początkowym okresie ciąży także oraz skóra może się zachowywać w sposób dwojaki oraz skrajnie różny: nadmiernie wytwarza sebum, czemu towarzyszy pojawienie się krost czy ropnych zmian albo przesusza się, co skutkuje rogowaceniem skóry, pieczeniem oraz „ściąganiem” cery.zabiegi estetyczne a ciąża

Kobieta w ciąży jest szczególnym klientem gabinetu medycyny estetycznej, także ze względu na to, 5 najlepszych zabiegów medycyny estetycznej że mnóstwo zabiegów, które najlepiej rozwiązywałyby jej problemy da się użyć (np. oddziaływanie prądów albo intensywne pobudzenie krążenia). Istnieje jednak dużo metod alternatywnych, a ich skuteczność jest ta osobiście. Bezdyskusyjną zaletą jest też fakt, że okazują się one bezpieczne.

W przypadku nadmiernego przesuszenia cery niezbędne będą zabiegi intensywnie odżywcze oraz odżywcze należy powtórzyć (prawdopodobnie kilka razy) w zależności od osobniczych potrzeb skory. Taki zabieg można wzbogacić delikatnym masażem, który z wyjątkiem relaksu zagwarantuje lepszą trofikę naskórka. Natomiast cera nadmiernie przetłuszczająca się, z tendencją do wykwitów jest trudniejsza do opanowania. W tym przypadku najlepiej sprawdza się detoksykację z serum oraz maską, które okazują się wystarczająco bezpieczne dla delikatnej naskórka przyszłej mamy.

najbardziej przerażająca dla przyszłych mam jest perspektywa powstawania rozstępów. Pojawiają się od 3 miesiąca ciąży, chociaż czasem okazują się widoczne dopiero II trymestrze. Te niewielkie, różowe albo czerwone lekko wcięte pasemka pojawiają alt2 się niemal u wszystkich ciężarnych na udach, piersiach albo brzuchu. okazują się wywołane nagłym rozciąganiem się naskórka, zwłaszcza przy szybkim tyciu. Niestety trudno ich uniknąć, zwłaszcza, że dużą funkcję w ich powstawaniu ma czynnik dziedziczny. Aby im zapobiec, należy zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie oraz elastyczność naskórka – pomogą w tym specjalne kremy, balsamy oraz olejki przeciwdziałające bruzdom.

Przyszłe mamy zazwyczaj narzekają na obrzmiały, powiększony biust oraz błękitną sieć żyłek widoczną na piersiach. Przede wszystkim należy zatroszczyć się o świetnej jakości stanik ciążowy, który nie jest uciskał ani deformował biust. Poza tym istotne jest prawidłowe nawilżenie oraz elastyczność naskórka biustu: oliwki, krem albo balsam (dla niewiast w ciąży – inne mogą zawierać składniki źle działające na płód), najlepiej dwa razy dziennie. Przy okazji nakładania kosmetyku można delikatnie masować biust kolistym ruchem, to także dobra gimnastyka dla biustu. alt3 jednak masaż w III trymestrze może spowodować podrażnienie brodawek sutkowych doprowadzając do produkowania się oksytocyny, hormonu który powoduje skurcze macicy. wówczas trzeba delikatnie nakładać kram na biust.zabiegi estetyczne w czasie ciąży

Na skutek działania hormonów ciążowych dość zazwyczaj u przyszłych mam pojawiają się na buzi, brzuchu, także na rękach, ramionach, tułowiu przebarwienia skórne. Częściej uwidaczniają się u tych pań, które już mają znamiona, piegi oraz pieprzyki. Ciemna pionowa linia na brzuchu, tzw. linea negra (kresa czarna) wkrótce po ciąży zblednie, a potem stanie się niewidzialna. Podobnie jest z delikatnymi naczynkami krwionośnymi – zazwyczaj pękają tworząc na buzi stały rumień. W obu przypadkach muszą być stosowane kremy z filtrem albo kremy zimowe (zimą) z filtrem co najmniej  30 SPF. Jeśli jednak trwały rumień albo przebarwienia wystąpią, najlepsze efekty przynoszą zabiegi laserowe NEOSTAR IPL+RF. Z terapią należy jednak poczekać 6 miesięcy od alt4 porodu. Tyle czasu potrzebuje organizm na ustabilizowanie gospodarki hormonalnej.

Opuchnięte kostki, stopy oraz dłonie to typowa dolegliwość zwłaszcza w III trymestrze, gdy organizm kobiety zatrzymuje wodę. W tym czasie da się zapomnieć o piciu dużej ilości wody mineralnej, najlepiej niegazowanej (ok. 10 szklanek dziennie). Zalecany jest też odpoczynek z nogami w górze, zwłaszcza w gorące letnie dni. Jeśli obrzęki stają się dokuczliwe, można korzystać z pomocy specjalisty oraz zrobić przyjemny oraz delikatny drenaż limfatyczny. Ma on na zamierzenia odprowadzenie nagromadzonej wody mineralnej oraz przynieść ulgę. Wskazane okazują się także masaże stóp oraz pleców, aby odciążyć oraz zrelaksować napięte mięśnie.jakich zabiegów estetycznych nie wykonasz w ciąży

Ciąża to wyjątkowy moment dla kobiety, w którym także chcemy wyglądać na zadbane oraz odprężone. Oddając się w ręce ekspertów PERFECT – BODY zapewniasz bezpieczeństwo swojemu dziecku oraz minutę relaksu dla siebie.

 

Zobacz też 

Trening Personalny

Musculin Active

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie