Tych 5 sposobów pomoże Ci przeżyć bolesne miesiączki!

Tych 5 sposobów pomoże Ci przeżyć bolesne miesiączki!

Redakcja

2017-06-19

brak komentarzy

Lekarze cechują 2 rodzaje bólu miesiączkowego: pierwotny - dokuczający przede wszystkim młodym dziewczynom, i wtórny - powstający u kobiet starszych, mających regularne cykle. ten pierwszy wywoływany jest wyłącznie poprzez czynniki gospodarki hormonalnej i, co za tym idzie, wyjątkowo intensywne skurcze macicy. czynnikiem sprawczym drugiego okazują się zazwyczaj modyfikacje chorobowe, jak np. stany zapalne lub wadliwa budowa macicy.

Ból miesiączkowy odczuwany jest zwykle O czym mogą świadczyć bolesne miesiączki? w podbrzuszu, może promieniować na nogi, więc objawiać się bolesnością okolic dolnego odcinka kręgosłupa. Kobiety skarżą się na charakterystyczne skurcze, ukłucia, ból pulsujący lub stały. Towarzyszą mu bóle głowy, drażliwość, biegunka, obstrukcje, a także wymioty. Ból pojawia się na kilka godzin przed okresem albo razem z jego rozpoczęciem, swoje apogeum uzyskuje po 24 h, a po dwóch dniach zanika.

Na bolesne miesiączki jak przetrwać miesiączkę narzeka większość kobiet, która doświadcza je w mniejszym lub znacznym stopniu. Ból wywołują skurcze macicy - organizm w taki sposób pozbywa się złuszczanych fragmentów błony śluzowej wyściełających jej wnętrze. Jeśli szyjka macicy jest wąska, przechodząca poprzez nią śluzówka (endometrium) może powodować dodatkowy ból. Ponadto ból może wzmagać tyłozgięcie macicy, jak również stres i silne przeżycia emocjonalne.

Inne przyczyny bolesnych miesiączek:

  • endometrioza - sposoby na bolesne miesiączki śluzówka macicy znajduje się też w pozostałych miejscach jamy brzusznej, a na oddziaływanie hormonów reaguje samoczynnie, jak ta w macicy - zaczyna się złuszczać i wywołuje krwawienie.
  • mięśniaki macicy - łagodne guzki w ścianie macicy, zmniejszają kurczliwość poszczególnych fragmentów macicy, wydłużają też krwawienia miesiączkowe, wywołują, że okazują się one więcej obfite.
  • stany zapalne przydatków, czyli jajników, jajowodów i więzadeł macicy.
  • niedorozwój bolesne miesiączki przyczyny lub zniekształcenie szyjki macicy
  • stany zapalne w jamie brzusznej - mogą powodować zrosty między organami.
  • poronienie - jeśli okres spóźnił się  i jest wyjątkowo bolący, może być wynikiem utraty wczesnej ciąży.
  • ciąża pozamaciczna - ciąża rozwija się poza macicą, dochodzi do szczególnie niebezpiecznego krwawienia.

okazuje się zespół bolesnego miesiączkowania i jak leczy się ból miesiączkowy? Radzi ginekolog:

 

Zobacz też 

Opaski na rękę Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie