Tych 10 rzeczy może Ci się przydać w wakacyjnej apteczce!

Tych 10 rzeczy może Ci się przydać w wakacyjnej apteczce!

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Wakacyjna apteczka, oraz to koniecznie prawidłowo skompletowana, to podstawa bezpieczeństwa potomka na wakacjach. Letnie przypadłości: biegunka, przeziębienie, gorączka, stan zapalny ucha, ból gardła – wszystko to może się zdarzyć potomkowi. Jakie leki dobrze spakować do apteczki przed wyjazdem na wakacje

Leki na gorączkę

Gorączka latem może być spowodowana latem infekcją (wirusową albo bakteryjną), ale także nazbyt długim przebywaniem na słońcu oraz przegrzaniem potomka (może to spowodować udar słoneczny). gorączki do 38 stopni C nie musisz obniżać lekami. Jeśli Co warto spakować do wakacyjnej apteczki? jednak gorączka przekracza 38 stopni C, trzeba podać potomkowi lek przeciwgorączkowy

Pamiętaj, że potomkowi do 15 lat można dawać wyłącznie leki zawierające paracetamol (np. Pedicetamol, Paracetamol, Apap, Panadol, Calpol) albo ibuprofen (Ibufen, Nurofern, Ibum). Leki z paracetamolem pomagają przeciwgorączkowo oraz przeciwbólowo, a z ibuprofenem  także leczą stan zapalny.

Marketing trenera personalnego

Uwaga: pamiętaj o włożeniu do wakacyjnej apteczki termometru! co do wakacyjnej apteczki

Leki na katar

Gumowe bransoletki

Latem przyczyną kataru może być infekcja wirusowa albo alergia. Do wakacyjnej apteczki weź sprej z wodą morską (np. Disnemar, Marimer, Sterimar), również alt2 leki obkurczajace śluzówkę narządu węchu, takie jak Nasivin, Otrivin.

Pamiętaj jednak, że leków obkurczających śluzówkę narządu węchu nie możesz dawać dłużej niż 3–4 dni, gdyż mogą zniszczyć błonę śluzową narządu węchu.

Leki na ból gardławakacyjna apteczka zawartość

zapalenie gardła oraz angina u to jedne z najpowszechniejszych letnich dolegliwości, dlatego do wakacyjnej apteczki dobrze spakować środki na gardło. Dzieciom, które nie potrafią dodatkowo ssać pigułek, polecamy leki w spreju, np. Tantum Verde, Orofar.

Leki na chorobę lokomocyjną

Jeśli twoje potomek ma chorobę lokomocyjną oraz  źle alt3 znosi jazdę samochodem ma nudności, okazuje się apatyczne, podaj mu dodatkowo przed podróżą lek przeciwwymiotny, np. Locomotiv, Avioplant Junior. Nie zapomnij zabrać również do wakacyjnej apteczki dawki leku na powrotną drogę.

 

Zobacz: Leki na chorobę lokomocyjną

Leki przeciwalergiczne 

Jeśli twoje potomek ma potwierdzoną alergię, koniecznie do wakacyjnej apteczki weź leki zalecone przez alergologa, które malec bierze stale oraz które brać powinien w razie zaostrzenia przypadłości. 


Zobacz też: Przegląd specyfików łagodzących rezultaty ukąszeń dla alergików

Leki na biegunkęjak spakować wakacyjną apteczkę

Latem biegunka zazwyczaj spowodowana zmianą sposobu odżywiania alt4 potomka, a wielokrotnie także spożywaniem lodów z niepewnego źródła oraz spożywania składników w przypadkowych barach, w których nie zawsze wszystko, co okazuje się podawane, było niedawno przygotowane.
Tzw. biegunce podróżnych można zapobiec, podając potomkowi leki z probiotykami (np. Dicoflor, Trilac, Lacidofil) już kilka dni przed wyjazdem. Koniecznie spakuj je do wakacyjnej apteczki. Pomagają również, gdy już na miejscu dziecko dopadną kłopoty.

Uwaga: środki przeciwdziałające biegunce okazują się wymagane, jeśli wybieracie się za granicę, do krajów południowych.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie