Tego nigdy nie rób w trakcie okresu!

Tego nigdy nie rób w trakcie okresu!

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

Większość kobiet podczas okresu ma „minidepresję”, dlatego robi wszystko, aby poprawić sobie stan psychiczny oraz samopoczucie. Szkoda wyłącznie, że bezustannie wybiera metody, które mogą okazać się opłakane w skutkach.

1. Picie piwa

Niektóre panie uważają, że alkohol w trakcie okresu to pozytywny pomysł, a procenty zadziałają przeciwbólowo. Kieliszek wina do kolacji na pewno nie zaszkodzi, jednak 8 rzeczy, które (często potajemnie) większość z nas robi w trakcie okresu większe ilości piwa mogą spowodować bardzo duże krwawienie, a niekiedy nawet krwotok!

2. Farbowanie włosów oraz robienie trwałej

Zmiana fryzury z pewnością poprawia samopoczucie dowolnej kobiecie, jednak fryzjerki odradzają farbowanie w czasie okresu. Dlaczego? Otóż podczas menstruacji gruczoły w powierzchni głowy wydzielają więcej łoju oraz włosy zdecydowanie gorzej przyjmują farbę. Trwała też nie okazuje alkohol podczas okresu się najlepszym pomysłem, ze względu na to że w tym czasie, ze względu na podwyższony progesteron w organizmie, włosy podlegają przemianom biochemicznym, które utrudniają ich skręcanie.

3. Opalanie się

zbyt duża ilość gorących promieni słonecznych (podobnie jak picie piwa) może doprowadzić do krwotoku. Najgorszym z prawdopodobnych pomysłów okazuje się drinkowanie na słońcu!

4. Picie herbaty opalanie się podczas okresu przeczyszczających

Tak zwane przeczyszczacze przenigdy nie są dobrym pomysłem. Kobiety nie zdają sobie sprawy, jakie spustoszenie w organizmie sieją takie środki – nawet niewinnie wyglądające herbatki. Wypłukują one substancje mineralne oraz witaminy, mogą prowadzić do odwodnień oraz zaburzeń obowiązkach serca. W trakcie okresu picie ich okazuje się podwójnie ryzykowne, może  zakończyć się fatalnym sport podczas okresu samopoczuciem, czy omdleniami.

5. Ćwiczenia natury cielesnej

Nie ma w nich nic złego, pod warunkiem, że nie są to intensywne, męczące oraz wyciskające pot treningi. Podczas okresu organizm kobiety okazuje się osłabiony oraz powinno się go nadwyrężać. zamiast wykańczać się na siłowni, trzeba postawić na relaksujące ćwiczenia rozciągające czy jogę.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie