Te kwiatki idealnie nadają się do sypialni. Sprawdź dlaczego!

Te kwiatki idealnie nadają się do sypialni. Sprawdź dlaczego!

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Jakie rośliny wybrać do łóżku? najrozsądniej żadne – odpowiedzą niektórzy, argumentując, że przecież w nocy absorbują one tlen i uwalniają dwutlenek węgla, co może wywołać duszności i utrudnić zasypianie… bywa to prawda, na los jednak od zasady tej okazują się wyjątki. Istnieją ponieważ gatunki kwiatów, które w nocy wytwarzają tlen i absorbują CO2 (okazuje się to postać przystosowania się roślin do suchego gorącego klimatu). Ich obecność w łóżku dotleni pomieszczenie, gwarantując zdrowy odprężający sen.

powszechnie sądzi się, że kwiaty do łóżku to nie idealny pomysł, ze względu na to że nie musi znajdować się tam nazbyt wielka zawartość roślin, które nocą zabierają tlen i uwalniają dwutlenek węgla. W rezultacie w taki sposób pogarsza się jakość snu. W rzeczywistości to tylko półprawda – rośliny doniczkowe nie oddziałują tak silnie. dodatku można zdecydować Roślinni terapeuci – jak kwiaty i drzewa wpływają na nasze zdrowie? się na uprawę rodzajów z odwrotną fotosyntezą.kwiaty idealne do sypialni

Kwiaty do łóżku, czyli nocne dotlenianie organizmu

Rośliny w mieszkania wzbogacają i ocieplają wnętrza. Ponadto mnóstwo roślin wchłania szkodliwe związki z dymu tytoniowego, farb, lakierów, itp. W czasie dnia rośliny wytwarzają tlen i wchłaniają dwutlenek węgla. Nocą proces zachodzi w sposób odwrotny, jednak nie okazuje się nazbyt intensywny. Problem z utrudnieniem oddychania faktycznie nie zachodzi. Dlatego nie ma przeciwwskazań, aby sypialnie dekorować zielenią doniczkową.

W łóżku dobrze uprawiać rośliny, które cechuje odwrócona fotosynteza, czyli nocą wytwarzają tlen. Wtedy pielęgnowane okazy wyłącznie nie szkodzą (chociazby minimalnie), ale służą w lepszym zaśnięciu, dotleniają organizm i nawilżają powietrze.

nie wolno przy tym zapominać o podstawowej zasadzie aranżacji kwiatów do łóżku. duże rośliny powinno się ustawiać jedynie w przestronnych sypialniach. W małych pomieszczeniach wystarczy 1-2 egzemplarze, ustawione przykładowo na parapecie.

Zobacz alt2 galerię fotografii: 10 pięknie kwitnących roślin doniczkowych: kwiaty naturalne, które ozdobią wnętrze>>

Kwiaty do łóżku, które dobrze miećkwiaty do sypialni

  • Aloes zwyczajny (Aloe vera)

W warunkach domowych uprawia się kilkanaście rodzajów. Jednymi z najpopularniejszych kwiatów do łóżku okazują się aloes drzewiasty (aloe arborescens) i aloes zwyczajny (aloe vera). Sukulent zwykle dorasta do 1-1,5m poziomie. Można go przycinać dla osiągnięcia ładnego pokroju i ograniczenia wzrostu.

Aloes dobrze ustawiać na parapecie lub w pobliżu okna. Produkuje tlen nocą, filtruje powietrze i dodatkowo dobrze je nawilża. świetnie wygląda w nowocześnie urządzonych wnętrzach.

Gatunek prosty w uprawie. Podlewa się go 1-2 razy w 7 dniach w czasie wegetacji, zimą rzadziej. Co kilka tygodni dobrze go dokarmić nawozem dla sukulentów. Zimą lubi umiarkowanie chłodne temp.. Jeśli okazuje się ustawiony na oknie, należy uważać przy zimowym wietrzeniu. Nawet nieduży przymrozek alt3 może go zniszczyć.

  • Sansewieria gwinejska (Sansevieria trifasciata)

Typowa odmiana dorasta do 1 m poziomie. Posiada sztywne, szablowate, ustawione pionowo liście.

rodzaje o długich liściach dobrze prezentują się ustawione na podłodze lub szafkach. Te o krótkich, szerokich liściach dobrze uprawiać na parapecie. świetnie wzrasta nawet w mocno zacienionych sypialniach. Produkuje dużą zawartość tlenu, także w czasie nocy.

To jeden z najłatwiejszych rodzajów w uprawie. Należy tylko systematycznie go podlewać i co kilka lat przesadzać do większej donicy.

  • Dendrobium (Dendrobium)

Storczyk osiąga 30-50 cm poziomie. Posiada grube, skórzaste liście. Kwiaty okazują się drobne, dzwonkowate zebrane w niekrótki kwiatostan. czas kwitnienia i barwa kwiatów okazują się zróżnicowane.

Storczyk dobrze wygląda w nowoczesnych pomieszczeniach. trzeba go ustawiać w wyeksponowanym miejscu. Może być uprawiany w odwróconych donicach – do góry nogami.

Storczyk okazuje się dość trudny w uprawie. alt4 wymaga jasnego pozycji o rozproszonym świetle i dużej wilgotności. Należy go oszczędnie podlewać. ważnym zabiegiem okazuje się codzienne zraszanie. W łóżku dobrze zainstalować nawilżacz. okaże się to korzystne zarówno dla rośliny a także domowników.

  • Kaktus bożonarodzeniowy (Zygokaktus) i kaktus wielkanocny (Rhipsalidopsis gaertneri)jakie kwiaty do sypialni

Kaktusy okazują się podobne do siebie. Różnią się terminem kwitnienia i budową kwiatów. Kwiaty kaktusa bożonarodzeniowego okazują się mniejsze (3cm średnicy), posiadają krótkie pręciki a ich płatki okazują się ostro zakończone.

Można je dowolnie aranżować. najrozsądniej jednak prezentują się ustawiane na parapecie. Nie powinny rosnąć w miejscu, gdzie będą zazwyczaj dotykane. Ich kwiaty okazują się delikatne i prosto opadają.

Uprawa standardowa – tak jak inne kaktusy i sukulenty. W okresie kwitnienia wymagają jednak regularnego podlewania i nawożenia. Na kilka tygodni przed kwitnieniem powinny być ustawione w chłodnym miejscu.

 

Zobacz też 

EcoSlim opinioni


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie