Sprawdzone sposoby na ból ucha

Sprawdzone sposoby na ból ucha

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Czosnek nie bez względu bywa nazywany naturalnym antybiotykiem. Ma właściwości, które pomagają skutecznie rozprawiać się z licznymi dolegliwościami. Ból ucha to jeden z dolegliwości, który da się z powodzeniem rozwiązać z jego udziałem.

Czosnek zastąpi tabletki

Przeszywający ból ucha to wyjątkowo nieprzyjemne uczucie, które wielokrotnie zwiastuje poważne problemy zdrowotne. Zanim udacie się do lekarza, który zapisze wam różne leki, a w tym antybiotyki, opłaca się przetestować "domowy" sposób. Ukojenie powinien przynieść ząbek czosnku. Dzięki Boli cię ucho? Włóż do niego czosnek i zobacz, co się stanie własnym antybakteryjnym właściwościom ; łągodzi ból, ale zapobiega dalszemu rozwojowi zakażenia.

"Zawiniątko"

Należy pamiętać o tym, by przy umieszczaniu czosnku w uchu zachować szczególna ostrożność. Trzeba owinąć go w chusteczkę higieniczną, a następnie umieścić w uchu, mimo wszystko nie za głęboko. Takie "zawiniątko" powinno tkwić w nim ok. kilku godzin. da się też zostawić go na noc. Jeśli po kilku dniach ból nie ustąpi trzeba udać się do lekarza.

Ból ucha to przypadłość występująca najchętniej sposoby na ból ucha u dzieci, ale zdarza się często i u dorosłych. Obecnie chyba każdy przynajmniej raz w życiu odczuwał ból ucha. Zazwyczaj ból taki występuje po przebytym przeziębieniu albo zakażenia górnych dróg oddechowych. Ból ucha może pojawić się także po opróżnieniu nosa i położeniu się spać. czynnikiem sprawczym tego są gromadzące się w przewodzie Eustachiusza płyny. Wywierają one nacisk na ucho, wywołując ból i dyskomfort. Ból taki wielokrotnie występuje nocą, nie dając nam spać. leczenie bólu ucha Nie należy go mimo wszystko ignorować i liczyć, że kiedyś minie. okazują się przecież naturalne sposoby, które mogą nam pomóc uśmierzyć ból i pozbyć się go na dobre.

Oliwa z oliwek / oliwka dla dzieci. To jeden z zwłaszcza popularnych sposobów. Podgrzej delikatnie oliwę, nie może być za ciepła, na pewno nie gorąca, żeby nie uszkodzić ucha. Letnią oliwę zaaplikuj do ucha, mniej więcej 3 do 5 kropelek. Ból powinien ustać. Olej zadziała jak wyleczyć ból ucha jak lubrykant, nawilży ucho i pomoże pozbyć się świądu i zakażenia.

Suszarka. Włącz suszarkę i ustaw na ciepły strumień powietrza, na najniższą moc. Ustaw ją mniej więcej 20-30 cm od ucha i skieruj strumień powietrza w stronę małżowiny. Ciepłe powietrze powinno dostać się do ucha, a jednakowym uśmierzyć ból. Możesz też usiąść niedaleko grzejnika i zbliżyć do niego ucho, zadziała identycznie, jak suszarka. Nie dmuchaj powietrzem dłużej, niż 3 do 5 minut.

 

 

Zobacz też 

Krav Maga Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie