Sprawdź, przed czym ostrzega WHO!

Sprawdź, przed czym ostrzega WHO!

Redakcja

2017-07-03

brak komentarzy

- wraz z sezonem na komary w Europie "możliwość lokalnej transmisji w powiązaniu z prawdopodobnymi zakażeniami drogą płciową mogą przełożyć się na znaczący wzrost liczby ludzi zakażonych Ziką i komplikacji" medycznych wywołanych przez wirusa - powiedziała na konferencji w Paryżu Marie-Paule Kieny w WHO.

Dieta - jak na niej wytrwać?

W Instytucie Pasteura w stolicy Francji obraduje WHO ostrzega: Zika może być problemem na skalę światową ponad 600 ekspertów i badaczy na międzynarodowej konferencji poświęconej wirusowi, który powoduje m.in. mikrocefalię u niemowląt.

- Wraz ze wzrostem temperatur w Europie z nadejściem dekady dwa gatunki komara z rodziny Aedes, które są znane z unoszenia wirusa, zaczną się przemieszczać - ostrzegła przedstawicielka WHO.

"Nie ma już wirus zika żadnej wątpliwości". Przełomowe odkrycie dotyczące wirusa zika

Dyrektor Instytutu Christian Brechot wierzy tymczasem, że warunki klimatyczne i sanitarne w Europie, nie dopuszczą do dramatycznego ryzyka ziką. kolejną drogą ekspansji choroby mogą być lokalne, europejskie komary, które "pobiorą" wirusa od zainfekowanego człowieka - np. turysty - i dalej go rozniosą.

Mimo licznych tekstów klinicznych naukowcy nadal komary nie są pewni, jak długo wirus może przetrwać w organizmie człowieka; nie znają też poziomu niebezpieczeństwa zakażeniem drogą płciową. Wiadomo, że wirus jest aktualny w nasieniu zakażonych mężczyzn.

Instytut Pasteura szacuje, że w Brazylii, która jest głównym ogniskiem epidemii, odnotowano ok. 1,5 mln sytuacji choroby. Na kontynencie amerykańskim spodziewa się się jak nie zachorować na zika w sumie 3-4 mln sytuacji.

W goszczącej naukowców Francji stwierdzono ponad 170 sytuacji zakażeń, chorobę zdiagnozowano też w kilku innych krajach Europy. W sumie, od 2015 roku, pierwsze przypadki ziki stwierdzono w 42 krajach. W USA zarejestrowano ponad 600 chorych. 

WHO nazwała już epidemię "zagrożeniem dla kondycji publicznego o zasięgu transgranicznym.

PAP/ctnews/fc

 

Zobacz też

Dr Farin Działanie

Prodotto dimagrante efficace

Impreza Integracyjna Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie