Sprawdź najnowsze informacje o diagnostyce chorób!

Sprawdź najnowsze informacje o diagnostyce chorób!

Redakcja

2017-07-03

brak komentarzy

każdego dnia większość z nas nie spotyka się z chorobami genetycznymi, jednak cierpią na nie miliony ludzi. okazują się to dość różne choroby, od łagodnych wad metabolicznych po ciężkie wady rozwojowe. W przypadku niektórych z nich wczesne wykrycie daje szansę na podjęcie kroków, które w znacznym stopniu poprawią luksus życia chorych. Współczesna medycyna i biotechnologia dysponuje narzędziami pozwalającymi na wykrycie wad wrodzonych dodatkowo w czasie życia płodowego. Dlaczego Powstał test diagnostyczny wykrywający wirus zika! warto z nich zrobić użytek?

spis treści

  • 1. Co mogą wykryć analizy prenatalne?
  • 2. Test bezpieczny i skuteczny

1. Co mogą wykryć analizy prenatalne?

Obecnie dostępnych bywa dużo tekstów klinicznych, które da się przeprowadzić w czasie ciąży. charakteryzuje je dość duża dokładność, a zatem również wykrywalność różnych nieprawidłowości u rozwijającego się płodu. Stosowane metody różnią się jednak pod względem bezpieczeństwa i skuteczności. Te najdokładniejsze (analizy diagnostyka diagnostyczne) wymagają pobrania próbki prosto od płodu w trakcie zabiegów takich jak amniopunkcja czy biopsja kosmówki. Choć ryzyko utraty ciąży bywa w tym wypadku minimalne – wynosi zaledwie 0,5-1%, to jednak dużo niewiast obawia się ich ze względu na inwazyjną formę. Inne testy tzw. przesiewowe wykonywane okazują się na podstawie analizy próbki krwi pobranej od mamy lub obrazu ultrasonograficznego. okazują się one w całości bezpieczne, ale diagnostyka chorób ich dokładność nie bywa tak duża jak ma to miejsce przy testach diagnostycznych.

Zobacz film: "Jak dbać o siebie w czasie ciąży?"

Kobiety będące w grupie podwyższonego niebezpieczeństwa (m.in. te posiadające więcej jak 35 lat) w pierwszej części kierowane okazują się właśnie na analizy przesiewowe. Do tych najchętniej wykonywanych zalicza się m.in. USG genetyczne, test PAPP-A i test podwójny i potrójny. pozwalają one oszacować ryzyko jak sobie radzić z chorobami rozwoju u płodu takich schorzeń wrodzonych jak Zespół Downa, Edwardsa i Patau i wykryć wady wrodzone np. bezmózgowie, wady serca, rozszczep wargi i kręgosłupa, wodogłowie i karłowatość. Jeżeli analizy przesiewowe wykażą podwyższone ryzyko wystąpienia wady, kobieta może zrobić użytek z tekstów klinicznych diagnostycznych – amniopunkcji i biopsji kosmówki. Pobiera się w nich próbki pochodzące prosto od płodu – płyn owodniowy lub fragment kosmówki.

2. Test bezpieczny i skuteczny

 

Zobacz też 

Dimagrire velocementre

Knee Active Plus 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie