Sprawdź, gdzie możesz wykonać bezpłatne badanie wody pitnej!

Sprawdź, gdzie możesz wykonać bezpłatne badanie wody pitnej!

Redakcja

2017-06-19

brak komentarzy

Polacy non stop sceptycznie podchodzą do tematu picia h2o prosto z kranu. Zwykle obawiają się o jakość i czystość proponowanej h2o i utrwalają w swojej świadomości stereotypy, że jest ona niezdrowa i niedobra. Nawet jeśli uznajemy, że kranówka dostarczana przez wodociągi jest bez zarzutu i spełnia normy określone w polskim niemal, to i tak obawiamy się, że na jej ostateczny smak i skład niekorzystnie wpływa etap rur w naszych domach i biurach. Jednocześnie 40 proc. badanych Bezpłatne badania spirometryczne w całej Polsce! Polaków deklaruje, że do sięgnięcia po kranówkę przekonałaby ich możliwość zbadania h2o, która płynie z domowego kurka. Przeprowadzenie takiego badania samemu nie jest wcale skomplikowane i wcale nie takie kosztowne – jeśli założymy, że wodę badamy wyłącznie pod kątem zawartość związków mogących pochodzić z instalacji doprowadzających wodę do kranu.

oraz tak, ze względu na rodzaj materiału budującego sieć wodociągową, należy zbadać wodę pod kątem obecności: żelaza, azotynów (dla rur z tworzyw sztucznych) czy miedzi. W przypadku zanieczyszczeń typu gdzie badanie wody pitne zaleca się również przebadanie h2o ze względu na jej mętność, barwę, także smak. Butelki do pobierania próbek h2o należy wcześniej odebrać z laboratorium. pora badania jest zależna od liczby zleceń i dostępności pracowników laboratorium w danym czasie.

Jak zbadać wodę w Krakowie?

Od 1 stycznia 2014 roku Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie nie wykonuje badań h2o dla użytkowników. Możliwe jest natomiast badanie h2o w innych laboratoriach. Centralne Laboratorium Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie na ul. Lindego 9, przyjmuje  badanie wody pitnej gdzie wykonać próbki do badań po wcześniejszym wypełnieniu formularza i dostarczeniu ich do siedziby laboratorium. Cennik ; na stronie Centralnego Laboratorium i jest uaktualniany każdego roku. Poza tym w Krakowie funkcjonuje szereg innych laboratoriów i firm oferujących badanie czystości h2o.

Jak zbadać wodę w Łodzi?

W Łodzi badań próbek h2o dokonać trzeba w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji na ul. Granicznej 54. Wytyczne do pobierania próbek oraz szczegółowy cennik dla określonych oznaczeń dostępne okazują się na stronie internetowej.

Jak zbadać wodę w gdzie zrobić badanie wody Warszawie?

W Warszawie możliwe jest przebadanie próbek w wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na ul. Żelaznej 79. szczegółowe wytyczne odnośnie pobierania próbki dostępne okazują się na stronie stacji. Firmy oferujące badanie fizykochemiczne h2o wyceniają takie badania na ok 99 zł, a odbiór wyników może odbywać się w kilku formach. tego samego dnia wyniki przesłane okazują się na podany e-mail, trzeba osobiście je odebrać w umówionym terminie lub też zleceniodawca ma prawo do bycia uczestnikiem przeprowadzanych badań.

 

Zobacz też 

Opaski na rękę Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie