Sprawdź, czy Twoje okulary skutecznie chronią Cię przed słońcem!

Sprawdź, czy Twoje okulary skutecznie chronią Cię przed słońcem!

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Z niecierpliwością wyczekujemy wiosny i wakacji, a przede wszystkim związanych z nimi wyższych temperatur oraz większej dawki promieni słonecznych, które pobudzają do życia i dodają energii. Trzeba jednak pamietać, że poza wieloma zaletami, promieniowanie niesie też spore ryzyka, przede wszystkim dla naszych oczu. Jak mądrze ochraniać wzrok przed słońcem, a jednocześnie zachować wygoda widzenia?
Tutaj z pomocą przychodzą nam oczywiście okulary przeciwsłoneczne, które niestety częściej traktowane są jako modny dodatek do ubioru, niż ważny składnik ochrony wzroku. Nierzadko zdarza się, że gdy słońce zaczyna razić, bez zastanowienia nabywamy okulary przeciwsłoneczne na mijanych po drodze straganach i stoiskach. Tymczasem głównym zadaniem okularów przeciwsłonecznych okazuje się ochrona – nie tyle przed oślepiającym światłem, ile – przede wszystkim przed promieniami UVA i UVB. Osoby, które nie chronią wzroku używając dobrych okularów przeciwsłonecznych narażają swoje oczy na szkodliwe oddziaływanie tych promieni.

Dlaczego powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne?

Marketing trenera personalnego

Przedostające się do Jak rozpoznać czy okulary chronią przed słońcem? oka promienie UVA i UVB mogą zostać źródłem mnóstwo schorzeń, jak na przykład zaćma, skrzydlik czy nawet czerniak. Mogą też prowadzić do degeneracji plamki żółtej (centralnej elementy siatkówki odpowiedzialnej za ostrość widzenia i rozpoznawanie szczegółów) oraz dość częstego latem stany zapalne spojówek, zaczerwienienia, łzawienia czy pieczenia oczu. Latem bez okularów przeciwsłonecznych w regule nie powinniśmy wychodzić z mieszkaniu.

Jakie powinny być dobre okulary przeciwsłoneczne?skuteczne okulary

Chociaż sklepy odzieżowe i uliczne stojaki kuszą różnorodnością kolorów i kształtów oprawek oraz cenami niższymi niż te w salonie optycznym, zwykle nie zapewniają właściwej ochrony przed promieniowaniem UV. Co słabsza, źrenica schowana za ciemną soczewką okularową rozszerza się i wpuszcza więcej światła a jednakowym szkodliwych promieni UV do wnętrza oka, przez co okulary w miejsce pomagać, mogą nam zaszkodzić. Dlatego decydując się na zakup okularów przeciwsłonecznych opłaca się wybrać się do optyka, który odpowiednio nam doradzi i dobierze rozwiązanie dostosowane do alt2 naszych potrzeb i naszej wady wzroku (nie każdy wie, że można posiadać korekcyjne okulary przeciwsłoneczne).
samo ubarwienie soczewek okularowych nie będzie wystarczająca – stopień ochrony przed UV jest zależna od materiału z jakiego wykonane są soczewki oraz rodzaju zastosowanych uszlachetnień. Soczewki okularowe wykonane z materiału o indeksie wyższym bądź równym 1.53 gwarantują nam pełną ochronę przed promieniowaniem UV. Natomiast jeżeli wybieramy soczewki z materiału o indeksie 1.50, opłaca się poprosić wtenczas o dodatkowy filtr UV 400, który zapewni nam 100% ochronę przed szkodliwym promieniowaniem.
Dla dobra oczu ważny okazuje się też odpowiedni kształt okularów. Chcąc zapewnić oczom najlepszą ochronę, należy wybierać znaczne oprawy okularowe o większej krzywiźnie, które zapobiegają wpadaniu promieni słonecznych od góry lub z boku okularów. Poza okularami przeciwsłonecznymi opłaca się okazuje się też ochraniać oczy przed oślepiającym światłem nosząc np. kapelusz lub czapkę z daszkiem.

Fotochromy – okulary na co dzieńktóre okulary są skuteczn

Gumowe bransoletki

Osobom alt3 szukającym uniwersalnych rozwiązań z pewnością przypadną do gustu okulary z soczewkami fotochromowymi. Ich niewątpliwą zaletą okazuje się fakt, że automatycznie zmieniają swoje ubarwienie w zależności od natężenia światła (reagują na promienie UV). na dworze przyciemniają się nawet do 89%, czyli zdobywają pułap zabarwienia wysokiej klasy okularów przeciwsłonecznych, a w pomieszczeniach pozostają bezbarwne. Poza podstawową zaletą, czyli maksymalną ochroną przed promieniowaniem UV (nawet w soczewkach o indeksie 1.50), są wygodniejsze w użytkowaniu, można je bowiem nosić cały dzień, bez konieczności sięgania po okulary przeciwsłoneczne, gdy ulega zmianiom pogoda lub miejsce, w którym przebywamy.
wielokrotnie klienci obawiają się, że soczewki fotochromowe nie będą reagować odpowiednio szybko na modyfikacje natężenia oświetlenia – tłumaczy Szymon Grygierczyk, ekspert firmy Hoya Lens Poland, znanego na całym świecie producenta nowoczesnych soczewek okularowych. trzeba jednak wybrać produkt o wysokich parametrach technologicznych gwarantujący błyskawicznie przyciemnianie się soczewek na zewnątrz i rozjaśnianie wewnątrz alt4 pomieszczeń. Dzięki temu niezależnie od panujących warunków atmosferycznych i natężenia światła, miejsca, w którym się znajdujemy i pory dnia, soczewki fotochromowe dostosowują się do otoczenia, zapewniając wygodne widzenie niezależnie od sytuacji – w pokoju stają się bezbarwne, tak jak standardowe okulary korekcyjne, na zewnątrz a przyciemniają się stosownie do natężenia promieni słonecznych. Jednocześnie, podczas tych szybkich zmian, przez cały okres zachowana okazuje się pełna ochrona przed promieniowaniem UV – a w przypadku stosowania specjalnej powłoki antyrefleksyjnej, dodatkowo zapewniona okazuje się ochrona wzroku, nawet przed promieniami odbijającymi się od wewnętrznej powierzchni soczewki – zwiększa poziom Szymon Grygierczyk z Hoya Lens Poland.okulary chroniące przed słońcem
Okulary fotochromowe są okularami na każdą porę roku, gwarantują 100% ochrony przed promieniowaniem UV. Polecane są wszystkim osobom wrażliwym na światło, które zazwyczaj przebywają zarówno na zewnątrz, ; wewnątrz pomieszczeń – właśnie dlatego to rozwiązanie doskonale sprawdza się w mieście.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie