Skąd się biorą bóle menstruacyjne?

Skąd się biorą bóle menstruacyjne?

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

Dokuczają Ci bóle miesiączkowe? Wiedz, że są na nie skuteczne sposoby. nie ociągaj się, zwalcz skurcze miesiączkowe oraz ból powstający w czasie okresu.

Skąd się biorą bóle miesiączkowe?
Jeśli nigdy nie wystąpiły u Ciebie bóle miesiączkowe, to jesteś jedną z najszczęśliwszych dziewczyn na świecie. Niestety, dla wielu kobiet to normalne, że przed okresem oraz w trakcie menstruacji muszą sobie radzić z różnymi dolegliwościami.

Co to za ból?
Bóle miesiączkowe to najpowszechniejsze z tych problemów oraz mimo, Zabierasz telefon do toalety? Uważaj, to niebezpieczne dla zdrowia! że skutkują tym konkretny dyskomfort, nie powinny zbytnio komplikować Ci życia. Niektóre dziewczęta odczuwają zawroty głowy, nudności, mają biegunkę albo wymiotują podczas okresu. Większość jednak po prostu czuje mniej albo bardziej głęboki ból w dolnych partiach brzucha.

Co wywołuje bóle miesiączkowe?
Bóle podczas okresu są wywołane skurczem mięśni, który zakłóca przepływ krwi oraz wywołuje odczuwanie problemów.
W przypadku bólu menstruacyjnego, mięśnie te znajdują się w macicy. Ale istnieją też inne czynniki, które mają wpływ na występowanie oraz bóle menstruacyjne jak leczyć intensywność bólów menstruacyjnych. Na przykład Twoja ogólna kondycję fizyczna oraz sposób odżywiania się. odrobina pozytywnego myślenia (te bóle wkrótce miną!), ćwiczenia oraz zdrowa dieta mogą znacząco zmniejszyć problemów. Zadziała też ciepła kąpiel oraz termofor.

Czy bóle miesiączkowe są u wszystkich kobiet?
Mimo, że to dość powszechna schorzenie, nie występuje ona u wszystkich. Możesz się być ostrożni za szczęściarę, jeśli jesteś jedną z nich, choć większość z nas oraz tak czuje przynajmniej lekki dyskomfort podczas menstruacje. To sposoby na bóle menstruacyjne ekologiczne. Pamiętaj jednak, że jeśli występuje u Ciebie silny, nietypowy ból brzucha oraz pleców – opłaca się skonsultować to z lekarzem rodzinnym.

Czy silne bóle miesiączkowe są dziedziczne?
W niektórych przypadkach, obolałe menstruacje będą uwarunkowane genetycznie. Mogą się do nich przyczynić również inne czynniki, takie jak otyłość albo niedowaga, która może spowodować całkowite zastopowanie się okresu. &ndash To dość poważne schorzenie, którym natychmiast musi się zająć Twój lekarz rodzinny).

Czy tampony pogarszają bóle miesiączkowe?
/> Bóle miesiączkowe są u wielu kobiet, jednak nie ma dowodów wskazujących na to, że są one wywołane albo zintensyfikowane przez stosowanie tamponów. mimo wszystko, jeśli stosowanie tamponów sprawia, że odczuwasz się obolała, musisz porozmawiać ze własnym lekarzem, albo szkolną pielegniarką.

Czy ćwiczenia pomagają, czy szkodzą w takiej sytuacji?
Ćwiczenia przyczyniają się do zmniejszenia bólów menstruacyjnych. Prawdopodobnie nie będziesz dysponowała ochoty na ćwiczenia, kiedy męczą Cię bóle miesiączkowe, ale nawet krótki, energiczny spacer może poprawić sytuację.  


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie