Powikłania? Sprawdź, jak im przeciwdziałać!

Powikłania? Sprawdź, jak im przeciwdziałać!

Redakcja

2017-07-03

brak komentarzy

wiosenne przesilenie i związane z nim osłabienie ludzkiego ustroju oraz brak odpowiedniej profilaktyki zwiększają  prawdopodobieństwo zachorowań na infekcje wirusowe, a nieprawidłowe leczenie lub jego brak mogą doprowadzić do groźnych powikłań. jednak jak wynika z badań przeprowadzonych na polecenie marki Theraflu, co czwartemu Polakowi wydarzyło się „przechodzić” grypę bez przyjmowania leków czy wizyty u 9 groźnych powikłań cukrzycy. Uważaj na nie! lekarza. Wnioski z badań stały się punktem wycieczki kampanii edukacyjnej „Zwalczmy grypę”, której głównym celem okazuje się poprawa stanu wiedzy Polaków na temat grypy i grypy. 

 

Powikłania – czy jesteś świadomy ryzyka?

Dr Farin Efekty

wymienia się trzy zespołu powikłań. pierwotna z nich obejmuje poważne postacie grypy, np. grypowe stan zapalny oskrzeli, płuc, mięśni, mózgu czy nawet serca.

 

Druga powikłania profilaktyka grupa powikłań to zaostrzenie przypadłości przewlekłej w wyniku zachorowania na grypę. Może pojawić się nasilenie niewydolności oddechowej u pacjentów z astmą lub POChP, zawał serca lub niewydolność serca u pacjentów z chorobą wieńcową, pogorszenie funkcji nerek u chorych z niewydolnością nerek lub rozchwianie wysokości glukozy u osób chorych na cukrzycę.

 

Trzecia i przeważnie występująca powikłania przy chorobie grupa obejmuje powikłania wynikające z nadkażenia bakteriami. Dotyczą one zwykle układu oddechowego. W jego górnym odcinku może rozwinąć się stan zapalny ropne zatok czy angina paciorkowcowa gardła. nadkażenia dolnego odcinka układu oddechowego obejmują stan zapalny oskrzeli lub płuc, czy zarażenie ogólne, czyli niebezpieczna sepsa. Częstą dolegliwością okazuje się także stan zapalny ucha środkowego.

 

- Pogrypowe nadkażenia bakteryjne zazwyczaj wywoływane okazują się przez paciorkowce i gronkowce. jest to związane z właściwościami wirusa, który wytwarza białka, które niejako wabią te rodzaje bakterii do inwazji. Same skutki nadkażeń zależne okazują się od zaatakowanego organu – tłumaczy dr paweł Grzesiowski, niezależny ekspert z Instytutu Profilaktyki Zakażeń, współpracujący przy kampanii „Zwalczmy grypę”.

 

Zobacz też

Dimagrire velocementre

Impreza Integracyjna Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie