Półpasiec - sprawdź, czy jesteś nim zagrożona!

Półpasiec - sprawdź, czy jesteś nim zagrożona!

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

Mimo związku z ospą, półpasiec charakteryzuje się innymi objawami. Pierwsze syndromy to: złe samopoczucie, ból gardła oraz charakterystyczny nerwoból jednego miejsca (zwykle w pobliżu zwojów nerwowych, gdzie ulokowany okazuje się wirus). przeważnie okazuje się to jedna 1/2 talii (pasa, od którego choroba wzięła swą nazwę). potem pojawia się przypominająca pęcherzyki wysypka – najchętniej na tułowiu oraz szyi, rzadziej na buzi lub jednej z kończyn. W następnych dniach krostki zasychają oraz znikają Półpasiec - sprawdź, czy jesteś nim zagrożona! (powinno się ich zdrapywać, by nie doprowadzić do zakażeń), ale schorzeniu niezmiennie towarzyszy silny ból zainfekowanych nerwów. Znane są przypadki zachorowań bez objawów wysypki, również takie, gdzie wysypka była wyjątkowo uciążliwa lub pojawiła się w oku czy uchu.

Półpasiec u najmłodszych – przebieg schorzenia

Półpasiec może pokazać się u tych najmłodszych, które przeszły wcześniej ospę wietrzną lub urodziły się z jej postacią wrodzoną (podczas zachorowania mamy w okresie ciąży). W 1 przypadku choroba przebiega półpasiec u dzieci łagodniej niż u dorosłych oraz nie przynosi bólu, w drugim może powodować ciężkie uszkodzenia. Mimo wszystko częściej dotyka osoby starsze, co więcej te, które chorowały już na ospę. jest tak wtedy, gdy znajdujący się w ich organizmie uśpiony wirus napotka sprzyjającą sytuację oraz reaktywuje się (np. w punkcie osłabienia, zwiększonego nerwów, przemęczenia lub powstania dolegliwości rakowych).

Półpaścem może się też zarazić dorosły, który nie chorował na ospę, ale zetknął się z chorym dzieckiem. półpasiec objawyu Takich kontaktów powinny wystrzegać się osoby o słabej odporności i kobiety spodziewające się dziecka (okazuje się to niebezpieczne dla płodu oraz noworodka!).

Półpasiec kuracje – jak wykurować półpaśca?

Objawów powinno się bagatelizować, ponieważ nieleczony półpasiec może prowadzić do groźnych powikłań. Zwykle przechodzi się go jedynie raz, a jeśli powraca, może być oznaką kłopotów rakowych. W razie braku pewności z czym mamy do czynienia, można przejrzeć w Internecie zdjęcia z objawami schorzenia oraz sprawdzić informacje półpasiec - leczenie na forum. Koniecznym okazuje się jedna udać się na wizytę do lekarza. kuracje półpaśca polega na izolacji pacjenta poprzez 2-3 tygodnie, przyjmowaniu leków antywirusowych oraz przeciwbólowych i smarowaniu wysypki środkami odkażającymi. Ważna okazuje się codzienna higiena ciała, picie dużej ilości substancji, (aby wypłukać z organizmu toksyny) i smarowanie środkami łagodzącymi miejsc, w których odczuwa się swędzenie. Gdy półpasiec zleci, długo (nawet poprzez kilka lat!) mogą się utrzymywać charakterystyczne dla niego nerwobóle.

Porady zdrowotne

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie