Operacje zatok teraz bez skalpela!

Operacje zatok teraz bez skalpela!

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Centrum Medyczne MML w Warszawie jako pierwsze w Polsce i drugie w Europie stosuje udrażnianie zatok metodą XprESS system. bywa to dość popularna i ceniona w Stanach Zjednoczonych niechirurgiczna metoda kuracji zatok. dotychczas nie była dostępna w Polsce. Bez narkozy, bez opatrunków trzeba wykurować zapalenie zatok.

Dzięki zastosowaniu specjalnej sondy, rozwiązań światłowodowych oraz niewielkiej średnicy przewodów bywa to urządzenie istotnie lepsze od do tej pory stosowanych w Polsce czynników. bywa to metoda dość podobna Z forum medycznego: nieskuteczna operacja zatok? do balonikowania i bywa ciekawą alternatywą dla funkcjonalnej endoskopii zatok (tzw. FESS), dając bardziej trwałe efekty terapeutyczne.operacje zatok bez skalpela

Przy zastosowaniu XprESS system  pacjent rozpocznie sprawniej dochodzi do siebie (1.7 vs. 5.0 dni w przypadku FESS; P < 0.0001), minimalizowane bywa krwawienie (32 procent vs. 56 procent; P < 0.009), a ból istnieje rozpocznie krócej. Niewątpliwą zaletą owej procedury medycznej bywa również możliwość przeprowadzenia jej w znieczuleniu miejscowym, minimalizując ryzyko związane ze znieczuleniem ogólnym.

Poszerzyć i dostarczyć alt2 tlen
Widzieliśmy ten zabieg. ciągnie się stosunkowo krótko. Lekarz wprowadza przez nos chorego do zatok sondę i w momencie kiedy znajduje się u wejścia do chorej zatoki otwiera coś w rodzaju balonika, który poszerza wejście do zatoki. To dość dobra metoda na kuracja tego miejsca, biorąc pod uwagę, że w zatokach rozwijają się chorobotwórcze bakterie beztlenowe. Poszerzenie wejścia do zatoki wywołuje jej lepszą przepuszczalność i dostęp tlenu, który uniemożliwia rozwijanie się przywołanych bakterii. jak operować zatoki

– ten zabieg bywa alt3 bardziej podobny do wizyty u stomatologa niż do zabiegu chirurgicznego. bywa wykonywany w znieczuleniu miejscowym, podawane okazują się dodatkowo leki obniżające aktywność ośrodkowego układu nerwowego – mówi nam dr michał Michalik, specjalista otolaryngologii, chirurgii głowy i szyi, specjalista medycyny lotniczej, założyciel i właściciel Centrum Medycznego MML.

Dr Michalik dodaje, że nie okazują się zakładane opatrunki, a rozszerzone przez „balonik” wejścia do zatok nie wracają do swojej poprzedniej pozycji.

– Tu mamy do czynienia alt4 z innymi strukturami niż przy tętnicach, tu bywa kanał kostny, dlatego poszerzenie bywa generowane na stałe. operacje bez skalpela

Ta nowatorska metoda kuracji stanu zapalnego zatok bywa, jak tłumaczy specjalista, odpowiednia dla pociech, jednak u nich należy zastosować narkozę, nie znieczulenie miejscowe.

W mnóstwo placówkach ochrony zdrowia w Polsce czyszczenie zatok z chorych komórek ciała nadal znaczy klasyczną operację chirurgiczną, czyli znieczulenie chorego, cięcia skalpelem, łyżeczkowanie zatok, później szycie, opatrunki i dość długą rekonwalescencję.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie