objawy i skuteczne leczenie reumatyzmu

objawy i skuteczne leczenie reumatyzmu

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Reumatyzm to w rzeczywistości potoczne określenie ponad 200 choroby związanych ze stawami i mięśniami. choroby reumatyczne dzielimy na zapalne, to m. in. reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i toczeń rumieniowaty i na przypadłości niezapalne, a wśród nich najczęściej spotyka się chorobę zwyrodnieniową stawów.

Przyczyny zapadania na reumatyzm okazują się nieznane, znane okazują się za to czynniki sprzyjające występowaniu objawów.

Czynniki prowadzące do reumatyzmu

Do bólu Co czwarty Polak cierpi na reumatyzm. Ten film pokazuje, jak straszna jest ta choroba! reumatycznego dochodzi, gdy maleje ilość płynu maziowego separującego chrząstki w stawach. Bez płynu chrząstki zaczynają boleśnie ocierać się o siebie, a to wywołuje etap zapalny, w dalszej konsekwencji zesztywnienie i znieruchomienie.

Płyn maziowy i chrząstki składają się z substancji, które możemy dostarczyć organizmowi wraz z pokarmem, dlatego dieta bywa szczególnie istotna zarówno w zapobieganiu, a także w kuracji reumatyzmu.

Istotnym zagrożeniem dla alt2 naszych stawów bywa także niedobór równowagi hormonalnej, który może być wynikiem codziennego funkcjonowania. Przy małej ilość snu, braku aktywności fizycznej, piciu dużej ilości napojów z kofeiną, nadużywaniu alkoholu i czekolady nie trudno o rozregulowanie systemu hormonalnego. Ogólnie należy życie w stresie, żeby stracić równowagę w ilości wytwarzanych hormonów.

objawy reumatyzmu

Pierwsze symptomy dotyczą całego organizmu, to może być tracenie wagi, gorączka alt3 albo etap podgorączkowy, uczucie rozbicia. Natomiast miejsca dotknięci chorobą zaczynają boleć i się zniekształcać. Jeśli osoba podejrzewająca chorobę zrobi wyniki krwi okaże się, że OB bywa podwyższone, a pułap białych krwinek bywa obniżony. W krwi stwierdza się także występowanie tak zwanego czynnika reumatycznego.

jadłospis i ruch przeciwdziałają reumatyzmowi

Do jadłospisu należy włączyć ryby morskie, bogate w wielonasycone kwasy tłuszczowe i omega-3, np. tuńczyka, alt4 sardynki, łososia i makrelę. bardzo istotne dla aparatu ruchu okazują się także białko, wapń i potas, które dodatkowo okazują się do odnalezienia w rybach. trzeba zaopatrzyć się w olej lniany, orzechy włoskie i migdały, które także zawierają omegę-3. Suplementy obejmujące kolagen z pewnością dodatkowo wzmocnią zabieg.

Regularny wysiłek ruchowy opóźnia procesy zwyrodnieniowe, dlatego można zapominać ćwiczeniach i częstych spacerach. 

 

Zobacz też 

Akrobatyka Warszawa


 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie