O czym świadczą białe plamki na paznokciach?

O czym świadczą białe plamki na paznokciach?

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

Istnieje wiele informacji na temat tajemniczych białych plam sporadycznie występujących na płytce paznokcia. Tą prawdziwą bywa mimo wszystko informacja mówiąca, że białe paznokcie to ubytki paznokcia wywołane poprzez uszkodzenie łożyska. Można to porównać do nieestetycznych siniaków tworzących się pod powierzchnią naskórka w wyniku jakiegoś urazu. Czy te białe paznokcie są niebezpieczne?

Białe paznokcie - leukonychia

Białe paznokcie oraz plamy pojawiające się od okresu do okresu na powierzchni paznokci w inny sposób określamy leukonychią. wbrew istniejącym opiniom nie są O czym świadczą białe plamki na paznokciach? one wynikiem niedoboru witamin czy minerałów.

Białe paznokcie będą wywołane niedoborem cynku w codziennej kuracji. Wtedy mimo wszystko występowałyby inne skutki towarzyszące leukonychii, takie jak wypadanie włosów oraz osłabienie układu odpornościowego.

W niektórych przypadkach białe paznokcie obejmujące płytkę paznokcia mogą wskazywać na jego infekcję, ale zdecydowanie częściej są one wynikiem urazu. Podobnie jak siniaki powstające na ciele, samoczynnie leukonychia nie bywa widoczna na paznokciu od razu po wystąpieniu stan pzanokci świadczy o stanie zdrowie urazu. Mogą się one pojawić kilka dni, a także tygodni później.

Leukonychia nie bywa wynikiem poważnego urazu paznokci takiego jak przytrzaśnięcie palca drzwiami czy przypadkowe uderzenie młotkiem. Wtedy pod paznokciem wystąpiłby wylew oraz wprost pod jego powierzchnią byłby widoczny sino-czerwony krwiak. często notuje się ją u osób, które każdego dnia noszą tipsy akrylowe oraz po ich zdjęciu dochodzi do mankamenty łożyska. Wskutek tego po pewnym czasie na naturalnym paznokciu widoczna bywa plamki na paznokciach leukonychia.

Jeżeli mimo wszystko na powierzchni paznokci ukazały się przebarwienia w innym kolorze, np. zielonkawym lub żółtym – koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Może to być jakaś infekcja bakteryjna, a ta zazwyczaj dotyka osób przedłużających paznokcie za pomocą tipsów.

Białe paznokcie - usuwanie białych plam

Widocznej na paznokciach leukonychii nie można usunąć. Można jedynie ją zamaskować za pomocą ciemnych lakierów w odcieniach czerwieni lub brązu. Na powodzenie paznokcie rosną średnio pół cala w ciągu miesiąca, więc białe paznokcie po upływie ośmiu tygodni rozmaite modyfikacje takie jak przebarwienia płytki paznokcia znikają – w tym także te nieestetyczne białe plamy.

Niewątpliwie białe plamy pojawiające się na paznokciach nie wyglądają zbyt estetycznie. najważniejsze bywa mimo wszystko to, że białe paznokcie nie są zagrożeniem dla naszego zdrowia, oraz nie są wynikiem jakiegoś urazu. W związku z tym, gdy pojawią się one na naszych paznokciach – spokojnie poczekajmy, aż wraz ze wzrostem paznokcia znikną one z powierzchni naszej płytki.

 

Zobacz też 

Trener Biegania Warszawa

EcoSlim


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie