Nowy organ w ciele człowieka: krezka

Nowy organ w ciele człowieka: krezka

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

Krezka (z łac. mesenterium) oczywiście nie jest żadnym nowym odkryciem. Znana jest od co najmniej 100 lat, tyle że do owej pory specjaliści w dziedzinie anatomii ją niewłaściwie klasyfikowali, sądząc, że składa się z mnóstwo różnych kwestii. zaledwie analiz opublikowane pod koniec 2016 roku dowiodły, że krezka jest pełnoprawnym, jednolitym organem. Nie robi nam to Najnowsze odkrycie naukowców: mamy w ciele nowy organ! może fundamentalnej życiowej różnicy, ale wywiera wpływ na atlasy anatomii. A to już coś. w końcu nie co dzień zdarza się „zyskać” nowy organ.

co to jest krezka?

Krezka to podwójna błona z tkanki łącznej, utrzymująca oraz stabilizująca narządy wewnątrz jamy brzusznej u większości zwierząt. Wśród narządów trzymanych przez nią w ryzach znajdują się te wchodzące krezka - co to jest? w skład przewodu pokarmowego, także żyły i tętnice, jajniki, jajowody oraz elementy układu nerwowego oraz wydalniczego.

Anatomiczny opis krezki, który obowiązywał przez ostatnie 100 lat, był nieprawidłowy. ten narząd nie jest ani podzielony na dużo kwestii, ani złożony. To prosta oraz ciągła struktura – uważa prof. Szymczyk, który ustalił, że krezka to samodzielny narząd.

zaczął anatomia: krezka w 2012 roku od przeprowadzenia starannych tekstów klinicznych mikroskopowych, a przez następne wakacji, jak rasowy śledczy, zbierał materiał mający dowieść jego hipotezy. Zebrał je oraz opublikował w 2016 roku w listopadowym numerze pisma „Lancet”. dziś naukowiec skupia się na ustaleniu wszystkich funkcji krezki, z czego płynąć mogą informacje o możliwych chorobach, które jej krezka medycyna dotykają. bo wiedza na taki temat nadal jest niepełna.

Dzięki temu odkryciu studenci medycyny oraz biologii będą uczyć się nowych zasad budowy anatomicznej człowieka oraz innych zwierząt – na podstawie odkryć dr. Coffeya uaktualniony został słynny atlas anatomii „Gray’s Anatomy” (pełna nazwa to „Henry Gray’s Anatomy of the Human Body”).

 

Zobacz też 

Pole Dance dla początkujących


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie