Najpopularniejsze wirusy, które mogą zaatakować twoje dziecko właśnie jesienią!

Najpopularniejsze wirusy, które mogą zaatakować twoje dziecko właśnie jesienią!

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Jesień to pora, gdy dziecko staje się szczególnie narażone na wirusy. Temperatura spada, odporność ulega osłabieniu, a stres powiązany z pójściem do przedszkola sprawia, że wirusy jesienią mają ułatwione zadanie. Sprawdź, jakie schorzenia wywołane przez wirusy zagrażają potomkowi jesienią.

jesienią pociechy narażone są na znaczne różnice temperatur, rzadziej wychodzą na spacery, mają mniej aktywności, za to dużo okresu spędzają w zamkniętych, dusznych pomieszczeniach. To idealne warunki Myślisz, że twoje nowo narodzone dziecko jest bezpieczne? Uważaj, od jesieni zagraża mu niebezpieczny wirus! dla wirusów. prosto się rozprzestrzeniają w wyniku kasłania czy kichania.

Jesień to pora aktywacji wirusów: jakie wirusy atakują jesienią?

Grypa – wywołują ją trzy rodzaje wirusów: A, B oraz C. przynależą do zespoły wirusów, których materiałem genetycznym bywa RNA. Różnią się one alternatywą wywołania epidemii oraz tym, jak ciężka bywa wywołana przez nie infekcja. Najczęstsze są zachorowania wywołane wirusem A. Może on wywoływać poważne zachorowania wirusy atakujące jesienią oraz epidemie, podobnie jak rzadziej występujący typ B. Wirus grypy takich jak C wywołuje jedynie lekkie infekcje oraz nie wywołuje epidemii. Na grypę da się dziecko zaszczepić przed sezonem zachorowań. Dzięki temu uniknie groźnych powikłań pogrypowych.

Ospa – wywołują ją wirusy ospy wietrznej oraz półpaśca. Przenosi się drogą kropelkową. To bardzo zaraźliwa choroba o wielokrotnie nieprzyjemnym przebiegu. Dostępna bywa szczepionka na ospę, którą wirusy niebezpieczne na jesień dziecko akceptuje w dwóch dawkach.

Świnka – wywołuje ją wirus aktualny w ślinie, dziecko może się więc zarazić drogą kropelkową. Jej przebieg nie bywa ciężki, ale mogą jej towarzyszyć powikłania. Przed świnką da się zabezpieczyć dziecko za pomocą szczepień.

Przeziębienie – bywa osiem typów wirusów wywołujących przeziębienie. Za jedną trzecią przeziębień odpowiedzialne są rhinowirusy. Koronawirusy, typ wirusów wywołujący też SARS, wpływają na dziecięce zachorowania na jesień 10-15 procent zakażenia. Resztę zachorowań wpływają na wirusy syncytium nabłonka oddechowego, adenowirusy, enterowirusy oraz wirusy żołądkowe.

zapalenie żołądka oraz jelit – wywołane przez rotawirusy. symptomy to biegunka o różnym nasileniu, wymioty, gorączka, a w niektórych przypadkach infekcje nosogardła. poważną konsekwencją schorzenia rotawirusowej może być odwodnienie ludzkiego ustroju. Na rotawirusy da się zaszczepić dziecko (między 6. a 24. albo 6. a 32. tygodniem życia).

 

Zobacz też 

Pływanie Warszawa

Mirapatches opinie

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie