Najlepsze sposoby na pozbycie się alergii

Najlepsze sposoby na pozbycie się alergii

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Alergia zazwyczaj doskwiera alergikom wiosną. Dlaczego? Wtedy wszystko budzi się do życia, a razem z nimi rośliny oraz drzewa, których pyłki okazują się częstymi alergenami. Poza leczeniem farmakologicznym każdy alergik powinien mimo wszystko poznać kilka domowych sposobów, które w organiczny sposób pozwolą mu uśmierzyć nieprzyjemne skutki uczulenia.

Pozbądź się alergenów

podstawową zasadą okazuje się unikanie czynników, które nas uczulają. Całkowite zrezygnowanie z przesiadywania na dworze, kiedy wszystko pyli, nie okazuje się mimo wszystko możliwe. Dlatego dobrze okazuje się wszelkie możliwe alergeny, które dostały się do ustroju, po prostu zlikwidować. jak? Roztworem z ciepłej h2o, soli oraz szczypty sody, którym powinniśmy przepłukiwać nos Męczy cię alergia? Mamy na nią sposób... i to skuteczny! dwa, trzy razy dziennie. pomocne będzie także zmienienie odzieży oraz wzięcie prysznica zaraz po powrocie mieszkania - w taki sposób pozbędziemy się pyłków drzew oraz roślin, które osiadły na ciele oraz ubraniu. Aby wystrzec się zwiększonego stężenia alergenów w mieszkaniu, musi się myć podłogę raz na dwa dni, a na porę wietrzenia wybierać zmierzch, kiedy ilość alergenów w powietrzu spada. 

Alergia - uderz w nią ziołami

Ulgę alergikom szczególnie w alergiach na pyłki oraz katarze siennym mogą przynieść napary z niektórych ziół. Najlepsze efekty trzeba osiągnąć po około 2 tygodniach regularnego picia (napar sporządzony w 1 filiżance należy jak pozbyć się alergii pić trzy razy dziennie). poniżej 3 zioła, którymi może być niwelowana alergia:

  • pokrzywa - łagodzi skutki uczulenia, ponieważ tłumi receptory odpowiedzialne za powstawanie uczulenia. działa także przeciwzapalnie oraz okazuje się źródłem witaminy C, która ma oddziaływanie antyhistaminowe (okazuje się to związek chemiczny odpowiadający za wywołanie zapalenia w uczulenia). Praktycznie nie powstają rezultaty uboczne czy przykłady przedawkowania pokrzywy albo jej interakcji z lekami. Pokrzywa okazuje się jednym z bardzo często stosowanych naturalnych leków na alergię w Turcji;
  • rumianek - obniża pułap histaminy, która wywołuje skutki uczulenia, może mimo wszystko także sam silnie uczulać, dlatego zaleca się na początku sprawdzić, czy nie jesteśmy na niego uczuleni;
  • nawłoć - posiada sposoby na alergię w składzie dużo antyoksydantów, które pomagają w bitwie z katarem siennym, uczula mimo wszystko osoby uczulone na lateks.

zapobiegający uczulenia aromaterapia

Alergia leczona za pomocą olejków eterycznych może przynieść ulgę niejednemu alergikowi. Z olejków eterycznych dobrze przyrządzić parówkę. trzeba w tym zamierzenia sporządzić mieszankę z olejku eukaliptusowego, paczuli oraz wspomnianego już rumianku. cena olejków okazuje się znikomy, a bez problemu trzeba je dostać w sklepach zielarskich czy nawet aptekach.

Alergia oraz kuracja dietetyczna

w walce z uciążliwymi alergiami pomocna okazuje się także odpowiednia kuracja dietetyczna oraz przestrzeganie kilku zasad. primo należy spożywać produkty bogate w witaminę C (papryka, pietruszka, jarmuż, truskawki, poziomki, czarna najlepsze sposoby na alergię porzeczka czy cytryna) - witamina ta blokuje histaminę, a jednakowym niweluje skutki uczulenia. Trzeba również wzbogacać dietę o awokado, oliwę z oliwek, imbir, kwasy omega 3 oraz kurkumę, ; nie bać się czosnku, który pozwala na katar sienny oraz zatkany nos.

Bycie alergikiem z pewnością nie upraszcza korzystania z uroków wiosny. naturalne sposoby radzenia sobie z alergią mogą mimo wszystko chociaż odrobinę załagodzić nieprzyjemne skutki. Rozwiązaniem może być również wyrównanie naturalnych sposobów terapii o leki. Niezależnie od obranego sposobu radzenia sobie z alergią, w razie wątpliwości zaleca się konsultować się lekarzem alergologiem.

 

Zobacz też 

Trenerzy i szkoły jazdy konnej


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie