Najgłupsze i najbardziej niebezpieczne wyzwania internetowe, które królują w sieci!

Najgłupsze i najbardziej niebezpieczne wyzwania internetowe, które królują w sieci!

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Trudno być nastolatkiem? Za określone tak – będzie wystarczające przypomnieć sobie taki czas, gdy na co dzień trzeba jest żyć w klasowej hierarchii. Podobnie jak w amerykańskich szkołach, które widujemy na filmach. da się więc jest spotkać oraz klasowe piękności poniżające pozostałych, kujonów, dziwaków oraz tych wysportowanych macho, co uważają, że mają świat u swoich stóp. Może bez aż tak zaakcentowanych linii, które ukazywane okazują się w hollywoodzkich produkcjach, jednak nadal zauważalnych, szczególnie poprzez tych znajdujących się na samym końcu łańcucha pokarmowego.

Więc nastolatki walczą. A to o przetrwanie. A to o utrzymanie władzy. A jak najlepiej pokazać swoją wartość? Robiąc coś, na co nie odważą się wszyscy. Oczywiście, zazwyczaj jest to nie tyle odważne, co głupie, lekkomyślne oraz naiwne. najchętniej jednak jest to krzyk bezradności oraz próba zwrócenia na siebie uwagi. Ucieczka przed problemami z domu w świat, w którym trzeba panować nad sobą oraz własnym ciałem. Do czasu.

Jeśli jesteś rodzicem, przeczytaj taki tekst uważnie. Gdyż może okazać się, że Twoje dziecko może być zagrożone. prawdopodobnie będzie chciało udowodnić swoją wartość, ale w niewłaściwy sposób. Jako rodzic bądź czujny.

Poniżej znajdziesz listę 5 „zabaw”, w które może bawić się Twoje dziecko. prawdopodobnie nie okazują się popularne w naszym kraju, jednak Nowe niebezpieczne internetowe wyzwanie: zjadanie piekielnie ostrych papryczek. U jednej osoby spowodowały już dziurę w przełyku! dobrze posiadać się na baczności. Gdyż sieć nie zna granic, a wszelkie głupoty niczym słodkie kociaki oraz mopsy rozprzestrzeniają się dużo prędzej niż nam się wydaje.

1. Zabawa w duszenie, czyli choking game

Najprawdopodobniej to jedna z najniebezpieczniejszych gier, w którą grają nastolatki oraz której skutków nie można już odwrócić. Niektórzy duszenie wykorzystują w praktykach seksualnych, natomiast nastolatki odcinają dopływ tlenu, by być poprzez kilka chwil na haju. Podduszają się do chwili, gdy stracą przytomność, by potem przeżyć euforię. Robią to w grupach bądź samotności za pomocą własnych rąk bądź ekstremalnie, przy użyciu pętli ze sznura lub krawatów. Problem taki ukazuje film „Zabawa w duszenie”. Nie jest to może nazbyt ambitna produkcja, lecz jej zamierzeniem jest przedstawienie problemu oraz za określone pokazanie, że ; dragi oraz alkohol królują na nastoletnich imprezach. bywa to ważna lekcja dla matek i ojców, którzy nie mają terminy, że taka gra istnieje.

Jedna z bohaterek dusi się, gdyż mama zamiast zajmować się córką chodzi na randki oraz nie zwraca uwagi na nastolatkę. Druga tymczasem ma takiej uwagi aż nadto, a przy tym chce nabrać dobrej samooceny, by poderwać chłopaka, który podoba się jej od dawna. typowe problemy nastolatek, lecz nietypowa próba ich zagłuszenia. i tak jak najgłupsze wyzwania internetowe dawniej sięgano po alkohol czy narkotyki, niektórzy znaleźli inny metoda na osiągnięcie stanu euforii oraz zapomnienia. Nina stwierdza, że podduszanie się jest dla ludzi, którzy chcą posiadać kontrolę nad własnym ciałem. Jak się jednak okaże, nie zawsze tak jest. A efekty mogą być naprawdę niebezpieczne.

jednak w szczególności przerażające okazują się statystyki pochodzące z 2009 roku. Co roku choking game sprawia mniej więcej 1000 zgonów rocznie. 1000 młodych ludzi. 1000 nastolatków, których uwierzyło, że jest to bezpieczna gra. Dzieciaki mówią o stanie euforii. jednak mało kto mówi o długofalowych skutkach, które nie pojawiają się natychmiast, a które okazują się wywołane niedotleniem mózgu. Zaburzenia pamięci, a nawet możliwość pojawienia się padaczki. i oczywiście śmierć.

2. Ucieczka z domu na 72 60 minut – Game of 72

Pamiętacie „Ice Challenge”, które nie tak dawno podbijało Facebooka oraz zresztą cały sieć? Tym razem francuskie nastolatki postanowiły zmodyfikować zadanie na Game of 72.

bywa to bodajże najnowsza forma zabawy nastolatków, którzy chcą udowodnić… No właśnie. Komu oraz co? Rodzicom, że mają gdzieś ich zakazy oraz nakazy czy może rówieśnikom, że takie wyzwanie jest dla nich jak bułka z masłem? Każdy kto zdecyduje się wziąć udział w grze, nie może poprzez 72 60 minut zdradzić rodzicom swojego niebezpieczne wyzwania internetowe miejsca pobytu. jednak lekkomyślność tego wyzwania jest naprawdę duża. ponieważ teraz jak ma zachować się rodzic, którego dziecko zniknęło, a który wie, że takie wyzwanie rzucają sobie nastolatki? Jak ma zachować się policja, która więc jest świadoma obecności tego zjawiska? Oczywiście trzeba za kolejnymi razem reagować – co jednak w sytuacji, gdy środki okazują się marnowane na poszukiwania nie takiej osoby co trzeba. i tak poszukiwania zaginionych ludzi okazują się dość trudne, a wielokrotnie długotrwałe oraz bezskuteczne.

i oczywiście druga strona medalu. potomek, które weźmie udział w grze, ma stuprocentową pewność, że wróci ;? Czy nie stanie mu się krzywda? Jedynym rozwiązaniem jest szczera rozmowa z potomkiem. Nic nie pomogą zakazy w sytuacji, gdy dziecko będzie przechodzić czas buntu. Niech wie, że nawet jeśli ktoś je wyzwie do wykonania zadania, skuteczniej w takiej sytuacji przegrać niż dać się wciągnąć w niebezpieczną grę. Tym bardziej, że uczestniczą w niej osoby mające po zaledwie 13 lat.

3. Neknominate

Game of 72 to nie jedyne wyzwanie, które podejmują nastolatki. W Neknominate grają osoby w różnym wieku, jednak to właśnie młodzież jest ich głównym odbiorcą. Neknominate to po prostu piwne wyzwanie. i choć może osobiście nie brzmi okropnie (bo w końcu kto z nas nie niebezpieczne zabawy w sieci mierzył się ze znajomymi?), to jednak picie samego piwa nie wystarczało. Mieszane były różne alkohole z różnymi dodatkami oraz substancjami, powodując nierzadko niebezpieczną mieszankę. Zdarzały się przypadki picia krwi z odciętej tętnicy jelenia czy popijania połkniętej wcześniej złotej rybki (za co zresztą 22-letni mężczyzna został aresztowany). Oczywiście konieczne jest nagranie filmiku oraz wyzwanie kolejnych dwóch ludzi. Im bardziej ekstremalnie, tym skuteczniej, jednak nikt nie myślał o tym, że wyzwanie zebrało śmiertelne żniwo. Przed obawą rezygnacji z poprzez rówieśników, zabawa cały czas się nakręcała. i nakręcała…

Na całe powodzenie ostatnie posty z hasztagiem Neknominate pojawiły się w 2014 roku oraz miejmy nadzieję, że samoczynnie wyzwanie już nie powróci.

4. Fire Challenge

Picie, ucieczka z domu, podduszanie. W zestawieniu nie może niestety zabraknąć oraz ognia, który w końcu jest dość niebezpieczny oraz potrzebuje nie lada „odwagi”. samo przejście po rozżarzonych kamieniach wydaje się wyzwaniem, na którego wykonanie nie każdy się odważy. Co jednak jeśli podnieść poprzeczkę powyżej? Niestety, mnóstwo nastolatków udowadnia swoją wartość poprzez… podpalenie. Dosłownie. Polewają się łatwopalną substancją, a potem podpalają. Głupota w najgorszym znaczeniu tego wyrażenia. Wyzwanie udowadnia, że imponowanie rówieśnikom może naprawdę przekraczać wszelkie granice zdrowego rozsądku. Poniżej znajduje się kompilacja filmików przygotowana poprzez Anę Kasparian.

 

Zobacz też 

Pływanie Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie