Ma ją co dziesiąta kobieta. Jak leczyć endometriozę?

Ma ją co dziesiąta kobieta. Jak leczyć endometriozę?

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

Większość pań nawet o niej nie słyszała. Endometrioza zwana także gruczolistością albo chorobą wędrującej śluzówki, może powodować ... podwójną menstruację. Niemożliwe? A mimo wszystko!                                      

Zbłąkane komórki

Opinie o formexplode

Endometrium to nazwa błony śluzowej wyściełającej macicę od środka. Co miesiąc rozrasta się ona, aby przyjąć zapłodnioną komórkę jajową. Jeśli nie dojdzie do poczęcia potomka, w czasie menstruacje błona ponownie się Ma ją co dziesiąta kobieta. Jak leczyć endometriozę? złuszcza, aby znów rozpocząć kolejny cykl.

Czasem z nie do końca jasnych czynniki przyczyniające się do fragmenty takiej błony śluzowej trafiają poza jamę macicy. Mogą się pojawiać w różnych miejscach: jajowodzie, jajnikach, otrzewnej, jelitach, a nawet na ścianie pęcherza moczowego. To położone nietypowo endometrium funkcjonuje podobnie jak błona śluzowa macicy. w konsekwencji co miesiąc występuje oraz leczenie endometriozy magazynuje tam wydzielina miesiączkowa. Czyli co miesiąc występuje jakby druga mała okres, ale nie na dworze, lecz wewnątrz organizmu, np. do jamy brzusznej. Gromadząca się niewielka ilość wydzieliny menstruacyjnej powoduje nie jedynie bóle, ale również zrosty, torbiele, więc inne poważne konsekwencje np. trudności z zajściem w ciążę.          

Knee Active Plus opinie 2017                          

Cykliczne dolegliwości

Charakterystyczny dla endometriozy bywa regularnie występujący ból - przyczyny endometriozy w dole brzucha, pachwinie, okolicy odbytu. Ból występuje (oraz znika) razem z miesiączką albo tuż przed nią. Endometrioza może także powodować obfite, długie oraz obolałe menstruacje, obolałe współżycie, rzadziej plamienia międzymiesiączkowe, ślady krwi w kale albo moczu, ból związany z oddawaniem moczu albo wypróżnianiem (gdy zabłąkane endometrium występuje na jelitach, pęcherzu moczowym albo moczowodzie). Gromadząca endometrioza - co to jest się krew nie ma ujścia oraz powoduje powstanie zrostów, więc tzw. torbieli czekoladowych, które mogą stale się powiększać. mimo wszystko symptomy endometriozy są czasem trudne do ustalenia, ponieważ choroba może powodować bardzo różne dolegliwości o odmiennym natężeniu. Zdarza się, że obfite torbiele nie skutkują tym żadnych objawów, niewielkie zaś mają bardzo burzliwy przebieg.

 

Zobacz też

Fitness Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie