Jeśli palisz papierosy, musisz także odpowiednio zdać o swoje zęby!

Jeśli palisz papierosy, musisz także odpowiednio zdać o swoje zęby!

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

Mimo, że fani, popularnego „zioła” chcieliby jego legalizacji i uważają, iż ma ono dobroczynny wpływ na ludzki organizm jak np. uśmierzanie bólu, naukowcy dowiedli, że palacze marihuany są poważnie zagrożeni utratą zębów.

pieczenie trawki ma ścisły związek z paradontozą. Marihuana przyczynia się do chronicznego zapalenia dziąseł oraz przyzębia. jest związane to z obniżaniem linii dziąseł z biegiem czasu i rozchwianiem zębów.

analizy były przeprowadzone z nowoczesnej Zelandii na grupie Palisz? Możesz stracić zęby! ludzi, która mniej więcej 40 razy w roku paliła trawkę od 18 roku życia.

Okazało się, że „palacze trawki” ponad 3 razy częściej chorowali na stan zapalny przyzębia będąc w wieku od 26-32 lat niż osoby, które przenigdy marihuany nie paliły.

Okazuje się więc że „zioło” jest zgubne dla naszych zębów, a palenie THC może doprowadzić do ich utraty w młodym wieku.

Dr Farin

pieczenie marihuany zwiększa ryzyko zapadania na dolegliwości układu palenie a ochrona zębów oddechowego i zaburzenia psychiczne, co jest nam wiadome o dawien dawna.

jednak najnowsze badania naukowców zwracają uwagę na związek palenia trawki z paradontozą. Zarówno tytoń, i marihuana przyczyniają się do chronicznego zapalenia dziąseł i przyzębia, co jest związane nierozerwalnie z obniżaniem linii dziąseł, rozchwianiem zębów a także ich utratą.

Science Daily opublikowało wyniki analiz prowadzonych nad Nowozelandczykami zażywającymi marihuanę ponad 40 razy w roku od 18 roku życia.

Wykazano, że o 3 razy częściej zapadali oni na stan zapalny przyzębia w wieku 26-32 lat niż abstynenci.

Częstsze spożywanie marihuany musi wg badaczy zostać wpisane na listę czynników niebezpieczeństwa rozwinięcia paradontozy.

ponieważ palacze marihuany zazwyczaj nie stronią również od tytoniu, dla uściślenia analiz wzięto pod uwagę odseparowanie obu czynników niebezpieczeństwa i ich wyniki nadal potwierdzają zgubny dla dziąseł wpływ tego „ziołowego” nałogu.

Nie jest natomiast zęby ochrona do końca poznany mechanizm oddziaływania THC (tetrahydrocannabinol - postawiony przez Światową Organizację organizmu na jednej półce pod kątem szkodliwości co tytoń i alkohol) na etap dziąseł.

Prawdopodobnie ma to związek z oddziaływaniem na układ odpornościowy, odpowiedź zapalną i przepływ krwi w naczyniach powierzchownych.

Tak czy czyli, aby uchronić się i pacjentów przed dolegliwościami dziąseł, należy uświadamiać o eliminowaniu czynników niebezpieczeństwa. Do listy znanych dopisujemy zatem kolejny - THC.

 

Zobacz też

Dieta per dimagrire

Knee Active Plus Cena 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie