Jak zwalczyć hemoroidy?

Jak zwalczyć hemoroidy?

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

Choroba hemoroidalna ze względu na częstość występowania stanowi bardzo ważny problem dzisiejszej medycyny i zazwyczaj zalicza się hemoroidy do dolegliwości cywilizacyjnych. Według ostatnich szacunków hemoroidy to problem nawet ponad jednek czwartek dorosłych ludzi na całym świecie. Hemoroidy jest Jak polepszyć jakość swojego życia? Zobacz, czym jest life design to bardzo wstydliwy i ukrywany przez dużo ludzi problem, na los istnieje szereg metod leczniczych, które dopasowane do wymagań chorego oraz poziomu doświadczenia przypadłości mogą na skuteczne kuracja oraz minimalizowanie potencjalnych powikłań hemoroidów.

Główne kryterium klasyfikacji doświadczenia przypadłości hemoroidalnej hemoroidy - objawy stanowi stopień wypadania guzków krwawniczych, który oceniany jest za pomocą skali Parksa. Na podstawie tej oceny podejmowane okazują się decyzje terapeutyczne.

  • stopień i - guzki uwypuklają się wyłącznie do światła kanału odbytu (powyżej linii zębatej), nie wychodzą na zewnątrz, hemoroidy - przyczyny może okresowo wystąpić krwawienie,
  • stopień II - podczas defekacji guzki uwidaczniają się i okazują się wyczuwalne na brzegu odbytu (wypadają poniżej linii zębatej), samoistnie wracają do wnętrza kanału po zaprzestaniu parcia,
  • stopień III - wypadające podczas defekacji guzki wymagają ręcznego hemoroidy - leczenie odprowadzenia,
  • stopień IV - guzki krwawnicze znajdują się na zewnątrz, nie dają się wprowadzić do wnętrza kanału.

Choroba w stadium i i II poziomu nazywana jest mianem hemoroidów wewnętrznych, natomiast w stadium III i IV poziomu jako hemoroidy zewnętrzne.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie