Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

Problemy ze snem, trudności w zasypianiu w dowolnej położenia, ucisk na szyję, budzenie się z bólem pleców lub szyi, sztywność ramion lub całego ciała oraz wieczne niewyspanie to wszystko może skłaniać do zastanowienia się jedynie nad rodzajem materaca, na którym śpimy, ale także nad zmianą poduszki.

W tej sytuacji trzeba rozważyć wymianę oraz kupno nowej specjalnie dobranej poduszki – poduszki ortopedycznej.
Należy podkreślić, że z poduszek ortopedycznych trzeba korzystać w dowolnym wieku. Jeśli wcześniej zaczniemy sypiać na dobrze dopasowanej poduszce, zminimalizujemy problemy związane z bólami kręgosłupa na starość.
dobrze dobrana poduszka ortopedyczna zapewnia wygoda Sen na zdrowie snu, ale także pomaga w profilaktyce kręgosłupa a szczególnie odcinka szyjnego.

Poduszka ortopedyczna podpiera szyję w taki sposób, aby odciążyć kręgi odcinka szyjnego oraz rozluźnić mięśnie wokół karku.
jednak takie podparcie możliwe jest tylko w momencie, gdy poduszka dobrana jest właściwie do osobistej charakterystyki dowolnej z używających ją ludzi.
W innym przypadku, źle dobrana poduszka ortopedyczna może być źródłem niewłaściwego ułożenia kręgów, a co za tym idzie dolegliwości ze snem.

W takim razie jak ją dobrze dobrać?
Zawsze przed wyborem tabletek ; należy zasięgnąć porady odpowiedniego lekarza specjalisty, który w zależności od schorzenia poduszka ortopedyczna - zasady wybierania lub rodzaju dolegliwości ze snem zasugeruje jaki produkt powinno w szczególności odpowiedni.
Należy też pamiętać, że na polskim rynku jest dużo lepszej lub gorszej jakości ; wyrobów.
wielu producentów oferuje poduszki ortopedyczne, o różnej jakości oraz zdatności do użytkowania oraz o różnych wymiarach oraz charakterystyce powszechnej.

Dobór poduszki zależy przede wszystkim od cech osobowych ciała oraz od tego w jakiej położenia zazwyczaj się sypia.

Jeśli pewien człowiek śpi na plecach powinien wybrać poduszkę mniejszą, niż gdy sypiałby na boku. Wszyscy o węższych ramionach wymagają poduszek niższych niż osoby o szerszych ramionach.
Jeśli śpicie na plecach poduszka ortopedyczna pomoże Ci się w końcu wyspać dobrze sprawdzą się poduszki z wycięciem na środku. Natomiast osobom śpiącym na brzuchu polecamy zdecydowanie najniższe lub płaskie poduszki. Pozycja snu na brzuchu jest niestety najmniej korzystna dla kręgosłupa, co może mieć wpływ na niezbyt komfortowy sen na poduszkach profilowanych.

z wyjątkiem wysokości poduszki niezwykle istotna jest jej jakość. Jakość oraz rodzaj użytych do wytwarzaniu poduszki materiałów ma bezpośredni wpływ na jakość snu. Poduszki ortopedyczne wykonywane okazują się z różnych materiałów, zazwyczaj z pianek wysoko-elastycznych, z lateksu oraz z pianek poliuretanowych.

; obecnej jakość poduszek jest tak różna, że głównym kryterium a właściwie kryterium logicznym cena poduszki ortopedycznej dla ludzi nie będących specjalistami, jest cena. Jak większość suplementów, tanie poduszki nie zawsze wykazują się dostateczną jakością wykonania oraz wygodą. często w miejsce niwelować problemy ze snem, powodują ich spotęgowanie.
Oczywiście cena nie jest jedynym wyznacznikiem jakości oraz zdarzają się artykuły tańsze, a podobnej do droższych czy nawet lepszej jakości.

W miarę szans będziemy testować takie poduszki a wyniki zamieszczać na naszym blogu.

kupno komfortowej, ortopedycznej poduszki prawie zawsze związany jest ze sporym wydatkiem, ale pamiętając o tym, że sen jest 1/3 naszego życia, trzeba zainwestować w swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie