Jak zdać o zdrowie na jesień

Jak zdać o zdrowie na jesień

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Mirapatches cena

Nadeszła jesień, a razem z nią sezon grypowy. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że duża większość z nas non stop myślami jest dodatkowo z latem, ale nadeszła pora, by zderzyć się z rzeczywistością i zacząć o siebie dbać. Co wykonać, by przetrwać sezon jesienny bez urlopu zdrowotnego? Sprawdź nasze porady.

Początek jesieni to pora zmian w przyrodzie, oraz w naszym ogólnym samopoczuciu. Czujemy się zmęczeni, apatyczni, ospali, zazwyczaj dopada nas grypa, męczy nieustanny katar i kaszel. jednak w miejsce biec do apteki po leki, Jesienna apteczka: wybraliśmy, co warto kupić, aby nie chorować! dobrze zaufać naturze i postawić na właściwą profilatykę. To ona stanie się orężem do walki z pierwszymi oznakami przypadłości. wraz z nadejściem jesieni znacząco spada odporność naszego organizmu. Skoki ciśnienia atmosferycznego, spadki ciepłoty, zimny wiatr sprzyjają przechłodzeniu naszego organizmu. Nasz organizm potrzebuje wtedy nawet miesiąca by przyzwyczaić się do nowych warunków pogodowych. Skutkuje to brakiem energii i chęci do oddziaływania, które będą jednymi z pierwszych objawów stanów depresyjnych.

​Na nasze ogólne osłabienie wpływa również tryb życia, w którym pojawia się nazbyt mała dawka aktywności oraz niewłaściwe zdrowie jesienią nawyki żywieniowe. jesienią mnóstwo ludzi pasuje z dynamicznego wypoczynku na rzecz wieczoru spędzonego z książką lub przed telewizorem, zazwyczaj racząc się uwielbianą kaloryczną przekąską. Dodatkowo, nie przykładamy uwagi do sposobu naszego odżywiania, nasza codzienna dietę jest uboga w pełnowartościowe składniki, także warzywa i owoce. Jak więc obronić się przed przeziębieniem i jak dbać o zdrowie jesienną porą?

1. odziewaj się odpowiednio do ciepłoty!

Mimo że na dworze świeci przepiękne słońce, nie znaczy to, że temperatura jest równie zachęcająca. Rankiem zadbaj o ciepłą kurtkę i buty, także właściwą dbanie o zdrowie na jesień ochronę na szyję. Jesienna pogoda jest w stanie być wyjątkowo nieprzewidywalna!

2. Unikaj gwałtownych zmian temperatur i ciągłego przemieszczania się z zimnego w ciepłe i na odwrót

Nie ma niczego gorszego dla naszego organizmu, jak ciągła zmiana temperatur. Jeśli zmuszona jesteś do częstego wychodzenia na dworze, pamiętaj o odpowiednim ubraniu i nie sugeruj się tym, że idziesz "wyłącznie na chwilkę". Zadbaj o swoje zdrowie jesienną porą!

3. Myj zazwyczaj ręce!

Czy wiedziałaś, że mycie rąk poprzez 20 sekund ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów?

5. Używaj jednorazowych ściereczek

Niby banalne, fakt? zdrowie na jesień Ale która z nas nie wykorzystywała tych jednorazowych ściereczek niejednokrotnie? No właśnie! Niestety musimy cię zmartwić - nic bardziej nie sprzyja rozwojowi wirusów i bakterii. Pamiętaj więc, aby wyrzucać je zaraz po użyciu! Chusteczki z materiału są także niewskazane. Zwłaszcza, jeśli posiadasz naprawdę uciążliwy katar.

6. Zadbaj o właściwą dietę

W sezonie jesiennym dużo bardziej niż zwykle przestrzegaj prawidłowej i zbilansowanej kuracji odchudzającej, w której nie niedobór witamin i minerałów. Szczególną uwagę zwróć także na właściwą dawkę owoców i warzyw. Gwarantujemy, że odpowiednia dietę to doskonały probiotyk.

 

Zobacz też 

Pływanie Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie