Jak sobie radzić z astmą?

Jak sobie radzić z astmą?

Redakcja

2017-06-26

brak komentarzy

dr Extenda opinie

Wśród ludzi powyżej 40 roku życia odsetek chorujących na astmę względu uczulenia spada do 50%. Pozostałe 50% przypadków to astma (właściwie PChOP - przewlekła Choroba Oskrzelowo-Płucna) rozwijająca się w wyniku nawrotowych stanów zapalnych oskrzeli, wielokrotnie współistniejąca ze skłonnością osobniczą o typie niealergicznym i pieczeniem tytoniu.

Astmatyk okazuje się mniej narażony na atak, jeśli zidentyfikuje czynnik, który w jego indywidualnym przypadku go wywołuje.
 

naturalne sposoby na astmę. kuracja oraz zapobieganie


Unikanie zadymionych pomieszczeń. Bez względu na przyczynę, astmę można leczyć. Osoba nadwyrężona na astmę przede wszystkim powinna unikać dusznych, zadymionych pomieszczeń. To okazuje się szczególnie istotne zimą, gdy szczelnie zamykamy okna mieszkań. Jeśli palisz przy chorym, jego symptomy astmy nasilają się - tyczy się to szczególnie pociech.

Czyste oraz szczelne miejsce zameldowania. W czterech ścianach należy ograniczyć Domowe metody na objawy astmy! unoszenie się kurzu oraz pyłków kwiatowych.

Bez ognia. Korzystanie z kominka albo z pieca na drewno nasila symptomy astmatyczne. Piece opalane drewnem i kominki mogą być źródłem poważnych kłopotów dla osób chorujących na astmę, doprowadzają niejako do drażnienia dróg oddechowych poprzez produkcję pyłów organicznych. Jeśli jednak musisz korzystać z tego sposobu ogrzewania, sprawdź, czy piec oraz komin odprowadzający dym okazują się dostatecznie szczelne. Trzeba też zatroszczyć się o wentylację pomieszczenia oraz dopilnować, by w kominku był korzystny ciąg.

Środek zobojętniający przed snem. U częściach osób z symptomami astmatycznymi mamy do czynienia z tzw. zespołem aspiracyjnym - część zawartości żołądka podczas snu dostaje się do przełyku oraz dalej do dróg oddechowych (zjawisko zwane refluksem żołądkowo-przełykowym). Tak zdarza się, gdy leżymy płasko, a odruchy kaszlowe okazują się osłabione.

Należy astma profilaktyka więc spać z górną połową ciała uniesioną na poduszkach nawet pod kątem 45 stopni. Przed udaniem się na spoczynek prawidłowo okazuje się zażyć środek redukujący zbyt duża ilość kwasów żołądkowych. Pełny żołądek wieczorem może być w przypadku grupy aspiracyjnego czynnikiem sprawczym ataku astmy.

Unikanie gwałtownego ataku zimna. Potężny podmuch arktycznego powietrza może "zatkać" wyłącznie astmatyka. Jeśli możesz, nie wychodź na dwór, gdy okazuje się bardzo zimno.

Szalik. Jeżeli jednak musisz wyjść, zadbaj by mieć zakryte usta oraz nos. chłodne powietrze może wywołać atak astmy, jednak użycie szala lub maski zakrywającej usta oraz nos sprawia, że wdychamy ciepłe, wilgotne powietrze.

Suchy ciepły klimat. Dla osób chorujących na astmę najkorzystniejszy okazuje się suchy, ciepły klimat. istotne okazuje się też, by powietrze jest czyste, wolne od zanieczyszczeń przemysłowych.

Klimatyzacja astma jak sobie radzić, samochodowa może przynosić korzyści osobom z astmą, jednak tylko pod warunkiem, że nie wdmuchuje do środka powietrza z zewnątrz. Chłodne oraz zapylone powietrze podrażnia oskrzela. dodajmy, że producenci samochodów szybko reagują na wymogi klientów, w sprzedaży okazują się już samochody z klimatyzacją oraz filtrem przeciwpyłkowym.

kuracja dietetyczna. Niektóre produkty spożywcze posiadające szczególnie silne alergeny mogą spowodować wystąpienie napadu astmy. Szczególnie ryzykowne okazuje się jadłospis: mleka, jaj, orzechów oraz owoców morza. dobrze wypracować listę elementów, których należy się wystrzegać. Natomiast wskazane okazuje się jadłospis surowych świeżych śliwek. 

Kuchnia. próbuj nie wchodzić do jadalni, gdy poczujesz zapach potraw, na które jesteś uczulony. Czasem już tylko to należy, aby wywołać atak.

Sól. uważaj też na sól i środki konserwujące oraz uszlachetniające, dodawane do gotowych elementów konsumpcyjnych. Metawodorosiarczyn, a prawdopodobnie także astma leczenie glutaminian monosodowy mogą wzbudzać napady astmy. Wodorosiarczyn występuje w piwie, winie, krewetkach oraz w suszonych owocach.

Konserwanty. Pamiętaj, że owoce oraz jarzyny sprzedawane na ulicznych bazarkach spryskuje się wielokrotnie wodą ze środkiem konserwującym (może zawierać wodorosiarczyn). Wodorosiarczyn mogą zawierać dania serwowane w barach oraz jadłodajniach. Zanim spróbujesz, postaraj się upewnić, czy jadłospis, które Ci podano nie posiada środków konserwujących.

Aspiryna. W medycynie istnieje pojęcie "triady aspirynowej": stan zapalny zatok bocznych nosa oraz polipy nosa, astma oraz reakcje uczuleniowe po aspirynie (wymioty, pokrzywka). powyższe symptomy współistnieją u osób z defektem enzymatycznym przemiany kwasu acetylosalicylowego (aspiryna). Nie okazuje się to uczulenie w ścisłym tego wyrażenia znaczeniu. Niemniej u licznych osób chorujących na astmę indukowaną aspiryną, jedna kapsułka aspiryny może wywołać groźny dla życia atak.

Dr Farin

Zobacz też

Dieta per dimagrire

Knee Active Plus Działanie


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie