Jak pokonać kłopoty z prostatą?

Jak pokonać kłopoty z prostatą?

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

problemy z prostatąleczenie prostatysposoby leczenia dolegliwości prostatyprzyczyny problemów z prostatąskąd się biorą problemy z prostatą?skąd się biorą problemy z prostatą?Prostata to gruczoł krokowy z którym problemy mają głównie panowie w dojrzałym wieku. Kłopoty wielokrotnie idą w parze. Tak jest także w przypadku nawet łagodnych dolegliwości prostaty. bo gdy się ich nie leczy, to uciążliwe skutki szybko się nasilają. Gdy natomiast poddaje się terapii, odbija się to, niestety, na kondycji seksualnej. i tak źle, i tak niedobrze. Czyżby medycyna nie znała innych rozwiązań?

Najczęstszą chorobą prostaty (czyli stercza) wpływającą ujemnie na aktywność seksualną chłopaka jest łagodny przerost, określany z angielskiego skrótem BPH. Występuje on u 50% panów powyżej 60. r. ż. i polega na Kłopoty z prostatą rozroście komórek gruczołowych prostaty, które skutkują tym ucisk na przewód moczowy i skutkują problemami z oddawaniem moczu. Dużo rzadziej w prostacie rozwija się nowotwór złośliwy, określany skrótem PCa. Nazwa „łagodny przerost prostaty” akcentuje, że nie jest to rak złośliwy, chociaż z racji nieograniczonego podziału komórek prostaty naukowcy zaliczają go do nowotworów, tyle że łagodnych.

Jeżeli mężczyzna osiągnął piątą dekadę życia, a ostatnimi czasy wstaje w nocy co najmniej 2-3 razy w zamierzenia oddania moczu, prawdopodobnie odkrywa u siebie pierwsze irytujące skutki BPH. Inne, równie denerwujące, to poczucie nagłej wymogu oddania moczu (pomimo tego, że później wydala alt2 go tylko kilka kropli) albo wyciekanie moczu z cewki moczowej, które potrzebuje o dużo bardziej rygorystycznego podejścia do higieny osobistej (notoryczne modyfikacje bielizny). Konieczność planowania na trasie np. podróży do badań kilku przystanków w toaletach miejskich lub na stacjach benzynowych jest szczególnie upokarzająca dla mężczyzn, którzy wysoko cenią sobie poczucie niezależności i źle tolerują objawiające się w ten sposób oznaki utraty pełnej kontroli nad własnym życiem. Jeżeli pojawiają się problemy z tak prostym zadaniem, jak oddanie moczu, mężczyźni – wielokrotnie na zapas – obawiają się, co powinno z innymi czynnościami, w których penis odgrywa główną alt3 funkcję.

Na szczęście sam przerost stercza nie wpływa bezpośrednio na sprawność seksualną. Musimy jednak pamietać, że prostata i pęcherzyki nasienne są obszarem, gdzie wytwarzany jest płyn nasienny, w którym umieszczone są plemniki oraz substancje umożliwiające odpowiednie nawilżenie i technicznie ułatwiające odbycie stosunku płciowego. Każde zaburzenie wytwarzaniu tych związków może (choć nie trzeba) spowodować dyskomfort w trakcie seksu, mimo że sprawność seksualna chłopaka (czyli zdolność do uzyskania wzwodu) nadal jest zachowana.

Przerost prostaty - kuracja

Głównym kłopotami nie jest jednak sam BPH, ile raczej rezultaty jego kuracji.

Nieleczony łagodny przerost prostaty doprowadza w końcu do całkowitego zlikwidowania alt4 światła przewodu moczowego wskutek ucisku prostaty, co skutkuje intentywnym bólem i koniecznością cewnikowania głównym celem usunięcia nagromadzonego moczu. Poza tym cofający się w moczowodach mocz wywiera wzrastające razem z objętością ciśnienie na miedniczki nerkowe, co z czasem sprawia powstanie trwałych zmian w nerkach.

Z leczeniem przerostu prostaty nie dobrze więc zwlekać zbyt długo i trzeba jak błyskawicznie poddać się farmakoterapii, która jest skuteczna w pierwszych i średnio zaawansowanych stadiach choroby. Trzeba jednak powiedzieć, że czasem bywa i tak, że organizm przyzwyczaja się do podawanych leków i kiedy przestają one działać, konieczne staje się wykonanie zabiegu usunięcia prostaty, czyli prostatektomii.

 

Zobacz też 

Crossfit Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie