Jak nie zarazić się na siłowni?

Jak nie zarazić się na siłowni?

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

do klubu fitness udajesz się, aby dbać o swoje zdrowie. Tymczasem okazuje się, że jest to miejsce pełne zarazków, wirusów i bakterii, które roznoszą schorzenia i infekcje. Nie odwołuj współczesnego ćwiczeń! zobacz, w których miejscach siłowni nasycenie zarazków jest największe, i co zrobić, by się przed nimi ustrzec.

uważaj, gdzie siadasz!

Crossfit Warszawa

Sprzęty do ćwiczeń takie jak rowerki, czy sprzętu Grzybica, łupież, świerzb, a do tego wirusy i bakterie – nawet te z pochwy. Czym jeszcze można się zarazić w przymierzalni? eliptyczne, aż roją się od bakterii. eksperymenty przeprowadzone poprzez Clinical Journal of Sports Medicine donoszą, że wirusy znajdziesz na ponad 50 proc. sprzętów, a najliczniejszą grupą okazują się rinowirusy powodujące przeziębienie. Poza tym popularnym schorzeniem na siłowni możesz nabawić się zapalenia płuc, zakażenia układu moczowego, zakażenia dróg oddechowych i oczywiście zakażenia cery. Jak się nie zarazić? ifnekcje na siłowni Zanim zaczniesz pedałować na rowerku przetrzyj siedzenie. nie masz pojęcia przecież, kto siedział na nim przed tobą! Na każdym kolejnym takim siedzeniu rozkładaj ręcznik, aby twoja skóra nie miała kontaktu z bakteriami i wirusami. Pod żadnym pozorem nie dotykaj twarzy podczas ćwiczeń – ograniczysz możliwość przeniknięcia wirusów do twojego ludzkiego ustroju.

Czyszczenie urządzeń do ćwiczeń kardio jest higiena na siłowni dość powszechne, niestety identycznego można powiedzieć o hantlach i urządzeniach siłowych. Jeżeli chodzi o te drugie, wirusy znaleziono na trzech czwartych sprzętów! Koniecznie wyczyść każdą ławeczkę zanim na niej siądziesz.

Zwróć uwagę na to, czy w twoim klubie fitness maty okazują się czyszczone po każdym kolejnym ćwiczeń? wielokrotnie zdarza się, że jedna grupa wychodzi, na jej miejsce wchodzi higiena w klubie fitness kolejna i korzysta z tych samych akcesoriów do ćwiczeń. Podczas ćwiczeń na pewno pocisz się, dotykasz maty całym ciałem, w tym twarzą, a wszystko to wchłania się w materiał. Jeżeli jedynie masz taką możliwość, korzystaj z własnej maty, w przeciwnym wypadku tę należącą do siłowni dokładnie wyczyść nawilżoną chusteczką lub okryj ręcznikiem. 

 

Zobacz też

Knee Active Plus

Opinie o formexplode


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie