I pozostaną nam tylko chusteczki... Od stycznia leki na katar będą dostępne na receptę

I pozostaną nam tylko chusteczki... Od stycznia leki na katar będą dostępne na receptę

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

Ministerstw zdrowia, dementuje informacje mediów, jakoby od 1 stycznia tabletki na katar czy przeziębienie miały być dostępne wyłącznie na receptę.

Leki na przeziębienie, które zawierają pseudoefedrynę, kodeinę oraz dekstrometorfan, nadal będą dostępne nie na receptę - czytamy w I pozostaną nam tylko chusteczki... Od stycznia leki na katar będą dostępne na receptę komunikacie Ministerstwa zdrowia.

CO SIĘ odmieni OD 1 STYCZNIA 2017 ROKU

Od 1 stycznia 2017 r. pacjenci jednorazowo będą mogli kupić lek, który powinno zawierał określoną zawartość pseudoefedryny, kodeiny lub dekstrometorfanu. Projekt rozporządzenia przewiduje następujący najwyższy poziom tych alt2 składniku w lekach:

pseudoefedryna – 720 mg,

kodeina – 150 mg,

dekstrometorfan – 360 mg.

Wskazane dawki są wystarczające, aby terapia była skuteczna oraz bezpieczna. Proponowana zmiana nie przysporzy żadnych kłopotów pacjentom, którzy zaopatrują się w te leki, aby leczyć alt3 infekcje górnych dróg oddechowych.

PO CO MINISTERSTWO organizmu WPROWADZA modyfikacje?

Na rynku występuje zjawisko zaopatrywania się w leki, które zawierają pseudoefedrynę, w dawkach hurtowych. nastepnie są one pozamedycznie wykorzystywane jako prekursory lub substancje psychoaktywne. Nowelizacja ustawy ma przeciwdziałać temu alt4 procederowi - powiadamia Ministerstwo zdrowia.

Takie same limity zastosowano m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Czechach oraz ostatnio w Niemczech. Raporty z Wielkiej Brytanii, które miały na zamierzenia monitorowanie wprowadzonych ograniczeń, wykazały ich wysoką skuteczność.leki na katarleki na przeziębienie z aptekileki bez recepty

 

Zobacz też 

Trener Biegania Warszawa

EcoSlim


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie