Gumy do żucia są rakotwórcze

Gumy do żucia są rakotwórcze

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

Nie ma to, jak pożuć sobie poliizobutylen. ten sam, który używa się do wyrobu wykładzin, uszczelek oraz klejów. Tak tak, to właśnie baza gumy do żucia. Pierwsze gumy były zrobione z żywicy drzewa, więc na pewno nie zawierały tyle chemii, co te dzisiejsze. Ale czy to znaczy, że współczesne gumy szkodzą zdrowiu? i tak, oraz nie.

Guma do żucia a próchnica

Jeśli guma zwiera cukier, to prędzej próchnicę wywoła, niż jej przeciwdziałać. zwanych inaczej jest z gumą bez cukru. Ta, jak potwierdzają eksperymenty, Najnowsze odkrycie: popularny składnik gum do żucia okazał się być rakotwórczy chroni przed próchnicą. Żucie wywołuje wytwarzanie większej ilości śliny, która po posiłku neutralizuje oraz zmywa kwasy tworzone podczas niwelowania pożywienia przez bakterie na płytce nazębnej. Według American Dental Association żucie gumy bez cukru przez 20 minut po posiłku chroni przed próchnicą.

Guma do żucia dla relaksu

badania przeprowadzone na Swinburne University w Melbourne udowodniły, że żucie gumy redukuje stres, zmniejsza lęki oraz poprawia koncentrację. Poza tym do gum czasem dorzuca się lecytynę sojową – składnik ten jest ważny dla naszego organizmu. funkcjonuje pozytywnie gumy do żucia mogą powodować raka na układ nerwowy, a przy okazji zmniejsza ilość złego cholesterolu we krwi.

Guma do żucia jest rakotwórcza?

ten temat nieustannie ustępuje. Co mówią eksperymenty? Część z nich potwierdza rakotwórcze działanie octanu winylu, który dodawany jest do niektórych gum. Inni o kancerogenne właściwości oskarżają aspartam. mimo wszystko obie te tezy mają również swoje grono wrogów, którzy powołują się na odmienne eksperymenty. sprawa jest kontrowersyjna oraz nieoczywista.   

Guma do żucia – kiedy szkodzi?

Jeśli żujemy gumę jak znerwicowany instruktor piłkarski, to źle się dzieje z naszą gumy do żucia są szkodliwe dla zdrowia żuchwą. „Nałogowe” przeżuwanie może powodować tzw. dysfunkcję stawu skroniowo-żuchwowego. Jeśli obserwujecie u siebie częste migreny, „trzaskanie” przy otwieraniu szeroko ust albo ból przy ziewaniu czy „przeskakiwanie” szczęki, to może ograniczcie mimo wszystko żucie gumy.

Przyznam, że zdarza mi się sięgać po gumę, gdy chcę przegonić ssanie w żołądku. Ale ostatnie eksperymenty opublikowane w Eating Behaviors dowodzą, że żucie gumy nie dość, że nie ma wpływu na mniejsze spożycie kalorii, to jeszcze sprawia, że jemy mniej zdrowego pożywienia (szczególnie owoców) a więcej „śmieciowego”, żucie gumy niszczy organizm jak chipsy czy słodycze. czas zmodyfikować zwyczaj… Badacze uważają, że miętowy smak gumy sprawia, że smak owoców oraz warzyw wydaje nam się więcej gorzki. To zniechęca nas do ich zjedzenia.

Z ust do jelit droga daleka, ale specjaliści ostrzegają, że częste żucie gumy może sprzyjać zespołowi jelita drażliwego. Dlaczego? Żując gumę, połykamy powietrze. W ten sposób da się nabawić się bólu brzucha oraz innych choroby trawiennych. również występujące w gumie słodziki, jak sorbitol oraz mannitol, mogą powodować problemów jelitowe.

 

Zobacz też 

EcoSlim opinie


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie