Gdzie i jak naklejać plastry antykoncepcyjne?

Gdzie i jak naklejać plastry antykoncepcyjne?

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

plastry antykoncepcyjneplastry antykoncepcyjne stosowanieplastry antykoncepcyjne rodzajeplastry hormonalne lepsze od pigułekKażda kobieta, która nie planuje macierzyństwa, ale doprowadza regularne życie seksualne, powinna zwrócić szczególną uwagę na właściwą oraz efektywną metodę antykoncepcji. najczęściej wybór pada na prezerwatywę albo tabletki zaburzenia gospodarki hormonalnej, warto jednak rozważyć także zastosowanie plastrów antykoncepcyjnych. Środek ten jest wskazany szczególnie dla kobiet zabieganych oraz zapracowanych, które np. nie zawsze Plastry zsuwają ci się z palców? Pewnie tak jak większość osób źle je przyklejasz! pamiętają o normalnym przyjęciu tabletki.

Jak pomagają plastry?

działanie plastra jest takie samo, jak tabletki dwuskładnikowej, z tym że oba hormony (estrogen oraz progestagen) są uwalniane do krwi poprzez skórę. Dzięki temu nie przechodzą one poprzez układ pokarmowy oraz nie obciążają wątroby. Środek jest przy tym jedną z najskuteczniejszych rodzajów zapobiegania niechcianej ciąży, alt2 ze względu na to że wskaźnik Pearla dla niego wynosi mniej więcej 0,2–0,8.

Na polskim rynku farmaceutycznym dostępne są jedynie plastry EVRA. W opakowaniu znajdują się 3 plastry, które należy przyklejać raz w tygodniu (identycznego dnia tygodnia), poprzez kolejne 21 dni. Czwarty tydzień jest tygodniem bez plastra. W tym czasie powinna pokazać się okres. alt3 Po upływie czwartego tygodnia należy rozpocząć kolejne pojemnik preparatu EVRA.

Gdzie je naklejać?

Najlepszymi miejscami na przyklejenie plasterka są ramiona, pośladki, plecy i okolice bikini. ważne przy tym, aby skóra była zdrowa, nieuszkodzona, nie dysponowała włosów, podrażnień, również nie była posmarowana żadnym kosmetykiem. Po naklejeniu preparatu trzeba brać kąpiel albo prysznic i smarować alt4 ciało balsamem, mleczkiem, czy oliwką. Należy jednakstronić od peelingów, które mają na zamiarze mechanicznie ścieńczenie skóry.

Raz naklejony plaster powinien zostać w jednakowym miejscu poprzez 7 dni. Po upływie tygodnia trzeba przykleić go w innej lokalizacji. trzeba także wiedzieć, że należy stronić od aplikowania plastra dokładnie w jednakowym miejscu, co poprzednio.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie