Gdzie jest najwięcej bakterii w łazience?

Gdzie jest najwięcej bakterii w łazience?

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

walka z bakteriami

Kontaktu z chorobotwórczymi bakteriami w łazience uniknąć nie sposób. najgorzej pozycja wygląda w toaletach zawartych na stacjach benzynowych, dworcach oraz restauracjach. Tam takie prawdopodobieństwo wynosi nawet 70-80%.

 

Łazienkowa wojna z bakteriamibakterie w łazience

Podobne zagrożenie – choć na mniejszą skalę – czyha na nas także we własnym domu. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym o rozwijanie się bakterii oraz drobnoustrojów najłatwiej. Najgroźniejsze to E-coli, Salmonella, pałeczka ropy błękitnej Gdzie w łazience czyha najwięcej bakterii i jak się ich pozbyć? oraz Klebsiella. Gromadzą się zwłaszcza w okolicach muszli klozetowej, wanny, brodzika oraz umywalki. Dlatego w normalnym sprzątaniu musimy zwracać uwagę nie jedynie na przyjemny zapach oraz lśniące podłogi, także higienę. Brodziki, umywalki oraz pozostałe elementy wyposażenia należy czyścić przynajmniej kilka razy w tygodniu. Środek odkażający, czy to w postaci żelu, czy płynu, powinniśmy wlewać do muszli klozetowej pod koniec dnia, tak aby mógł działać do alt2 samego rana. z kolei wannę najrozsądniej przepłukać od razu po kąpieli. Nawet jeśli nikt z nami nie mieszka.

przeciwbakteryjne przyciskigdzie są bakterie w łazience

Choć na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, to bakterie mogą rozwijać się praktycznie w dowolnym miejscu. nie tylko wewnątrz muszli klozetowej, także na przyciskach spłukujących, gąbkach, mydelniczkach, czy ręcznikach.

– W przypadku aplikowania z sedesu, rozwiązaniem znacząco poprawiającym higienę jest kupno przycisku spłukującego Teceantibac – mówi Andrzej Majewski z alt3 firmy Tece, producenta instalacji sanitarnych oraz grzewczych – Zatopione w nim jony srebra skutecznie niszczą bakterie już na etapie wzrostu, stopując ich działań życiowe oraz proces rozmnażania. Poza tym, inaczej niż tradycyjnych środków dezynfekujących, gwarantują trwały efekt przez cały czas użytkowania przycisku.

Pamiętaj zamknąć klapęjak unikać bakterii w łazience

mimo wszystko właściwy poziom higieny osiągniemy tylko wtedy, gdy oprócz systematycznego sprzątania oraz stosowania nowoczesnych produktów sanitarnych, zmienimy także swoje nawyki. Podstawowym błędem, alt4 jaki popełnia większość z nas, jest nieopuszczanie klapy sedesu, przed spuszczeniem h2o. wówczas wraz z drobinami h2o w całej łazience rozprzestrzenia się tzw. „flora kałowa”, osiadająca nastepnie wszędzie gdzie to możliwe – nawet na szczoteczkach do zębów. W trakcie porządkowania łazienki szczególną uwagę należy zwracać także na wszelkiego rodzaju zakamarki. To idealne miejsce do rozwoju grzybów oraz pleśni. Zwłaszcza w wilgotnej łazience.

 

Zobacz też 

Opaski na rękę 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie