Dzięki tym 4 zasadom będziesz sobą podczas upałów!

Dzięki tym 4 zasadom będziesz sobą podczas upałów!

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

Sprawdź, co robić, by bezpiecznie przetrwać gorące dni

uwielbiasz lato, wygrzewanie się na słońcu oraz upalne dni? My z pewnością tak! mimo wszystko gdy temperatura zaczyna przekraczać 30 stopni Celsjusza, musisz wiedzieć o paru zasadach bezpieczeństwa!

Jak bezpiecznie przetrwać upały? jak sobie radzić w upały

można, że zastosujesz się po 6 prostych zasad:

1. Pij więcej wody mineralnej

Podczas upałów, gdy mocniej się pocisz, tracisz też więcej wody mineralnej. By zapobiec odwodnieniu pamiętaj by dostarczyć organizmowi więcej substancji niż zwykle. nie czekaj do Bądź ostrożna! 6 żelaznych zasad na upały czasu, aż poczujesz pragnienie - co 2-3 h wypij szklankę wody mineralnej. Unikaj za to alkoholu oraz słodkich napojów - zamiast nawadniać organizm, przynoszą odwrotny efekt!

2. Pamiętaj o kremie z filtrem

Jeśli zamierzasz spędzić moment na zewnątrz, pamiętaj o odpowiedniej ochronie.Krem z filtrem oraz nakrycie głowy to niezbędne przynajmniej! oraz nie chodzi tu tylko o ochronę przed poparzeniami.(choć na te też oczywiście trzeba być ostrożni, ale o ochronę przed czerniakiem, groźnym nowotworem naskórka alt2 czy udarem słonecznym.

3. odziewaj się z głowąco robić podczas upałów

Gdy w upalne dni twój organizm walczy o utrzymanie stałej temp. ciała, najgorsze, co możesz zrobić, to utrudnić mu to nieodpowiednim strojem. Dlatego w upalne dni noś lekkie, przewiewne ciuchy. wbrew pozorom wcale nie musi to być skąpy strój: w luźnej sukience maxi lub przewiewnej koszuli jedynie będzie ci zimniej, ale też ochronią skórę przed nadmierną dawką promieniowania słonecznego.

4. Szukaj chłodu...

Pamiętaj, że udaru da się dostać również alt3 w miejscu, gdzie nie ma ani grama słońca! Promienie słoneczne to tylko jeden z czynników, które mogą wywołać udar. przyczyną udaru nie okazuje się sama ekspozycja na promienie słoneczne, a przegrzanie ludzkiego ustroju, do którego może wystarczyć np.przebywanie w dusznym, gorącym pokoju lub nadmierny wysiłek w gorące dni.

5.... oraz sama się schładzaj!jakie zasady na upały

Jeśli jesteś w mieszkania - weź letni prysznic, pracy zawodowej - pamiętaj o schładzaniu rąk, karku oraz twarzy letnią wodą. Możesz też zaopatrzyć się alt4 w wodę termalną w sprayu. Dzięki temu jedynie pomożesz organizmowi w bitwie z temp., ale sama poczujesz się więcej nowiutko oraz rześko.

Silikonowe bransoletki

6. Zadbaj o innych

W upalne dni najmocniej narażone okazują się osoby starsze, chorzy oraz pociech. Jeśli w twoim otoczeniu okazują się takie osoby, podczas upałów otocz je szczególną opieką oraz uwagą. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj nikogo w zamkniętym samochodzie, choćby na minutę! Ta uwaga dotyczy również zwierząt!


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie