Dokąd na wakacje 2017 bez ryzyka?

Dokąd na wakacje 2017 bez ryzyka?

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

Wybierając się na wczasy z rodziną liczymy na beztroskie minuty, wolne od nerwów oraz jakichkolwiek dolegliwości. Dlatego dobrze przed wyjazdem upewnić się, czy w wymarzonym poprzez nas turystycznym raju na pewno będziemy czuć się bezpiecznie.

Skomplikowana rzeczywistość polityczna oraz gospodarcza sprawia, że niektóre spośród państw będących popularnymi wakacyjnymi destynacjami, stają się niestabilne oraz nie zawsze potrafią zapewnić bezpieczeństwo wypoczywającym turystom z innych krajów. Chodzi tu oczywiście o problemy terrorystyczne, tak mocno widoczne zwłaszcza w minionym roku. wystarczy wymienić tu przykład Tunezji – wcześniej dość chętnie odwiedzanej poprzez Polaków. To kraj w Powstała mapa obrazująca aktualne zagrożenia zdrowotne na świecie. Które kraje są najbardziej niebezpieczne? którym pogoda niemal zawsze nas rozpieszcza, trzeba spróbować pysznej kuchni oraz zobaczyć wspaniałe antyczne zabytki. mimo wszystko po zamachu w kurorcie Susa w czerwcu 2015 roku, którego zamierzeniem byli przede wszystkim turyści, wiele biur podróży wycofało swoje oferty wyjazdów do tego państwa. Choć władze Tunezji zapewniały, że okazują się w stanie przeciwdziałać podobnym zamachom w przyszłości, do dziś tylko nieliczni Europejczycy decydują się wyjechać tam na wczasy. ryzyko jest za bardzo obfite oraz mało kto ma ochotę narażać w jakikolwiek sposób (choćby nawet nieznaczny) siebie oraz rodzinę.

wielokrotnie w wyniku szumu medialnego mamy bezpieczne wakacje 2017 do czynienia z masą sprzecznych informacji, niektóre zostają odwoływane już po kilku h, inne czasem wyolbrzymiają zagrożenie. Dlatego zwłaszcza rzetelnym źródłem naszej wiedzy musi być Ministerstwo spraw Zagranicznych, które na własnej stronie internetowej (tutaj) zamieszcza ostrzeżenia dla jeżdżących w zależności od obecnej sytuacji. Komunikaty MSZ określają zagrożenie w czterech stopniach – „Zachowaj zwykłą ostrożność”, „Ostrzegamy przed podróżą”, „Nie podróżuj” oraz „Opuść natychmiast”.

Dla przykładu – Tunezja otrzymała status „Nie podróżuj”, podobnie jest momencie z Egiptem, choć tutaj zaznacza się, że ostrzeżenie nie dotyczy zorganizowanych wyjazdów do zwłaszcza znanych kurortów nad gdzie wyjechać na wczasy 2017 Morzem Czerwonym (jak Hurghada). Czasem też w różnych częściach danego kraju wydzielone okazują się regiony bardziej oraz mniej niebezpieczne. Odradza się podróżowanie do częściach Turcji przy granicy z Syrią oraz Irakiem. źródłem okazują się oczywiście prowadzone w tych państwach działania wojenne. rzeczywistość staje się jeszcze bardziej napięta po ostatnich zamachach w Stambule. Względnie spokojna jest za to Riwiera Turecka, jednak w komunikacie MSZ przeczytamy

W taki sposób na liście krajów, które wskazywane okazują się jako niebezpieczne poprzez MSZ (na całości terytorium albo na częściach) znajdują się oraz Egipt, oraz Tunezja, oraz Turcjaturcja 2017 - bezpieczna? uwielbiane poprzez polskich turystów. Mimo oficjalnych komunikatów, część turystów decyduje się na wypoczynek w kurortach, wierząc, że te okazują się świetnie zabezpieczone oraz nie ma problemy atakami. Jesteśmy dalecy od "siania paniki", każda decyzja powinna wynikać z dokładnej badania oraz być świetnie przemyślana, jednak nie możemy nie odnieść doznania, że lekceważenie komunikatów MSZ ma podobieństwo do lekceważenia komunikatów Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie lokat w Amber Gold - one też wszystkim się podobały, dopóki nie zaszło do tragedii. MSZ nie ; zakazać nikomu podróży. To tylko wskazówki, do których powinniśmy się użyć. 

 

Zobacz też

Knee Active Plus

Opinie o formexplode


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie