Czym jest przepuklina?

Czym jest przepuklina?

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

Przepuklina okazuje się to patologiczny stan, który polega na tym, że przez słabszy punkt bądź otwór w tkance mięśniowej albo powięzi przeciska się fragment organu bądź ;. zmienia się położenie organu w jamie brzusznej.

 

Istnieje kilka rodzajów przepukliny. przeważnie występującą okazuje się przepuklina brzuszna, którą możemy dodatkowo rozpisać na inne rodzaje: Richtera, pępowinowa, udowa, okołostomijna, w bliźnie operacyjnej, przepuklina w kresie białej. Przepuklina pępowinowa dzieli się dodatkowo na boczną, przyśrodkową i mosznową (więcej informacji o przepuklinie pachwinowej trzeba znaleźć na stronie: https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-pachwinowa-skutki-kurację). oprócz przepukliny Ból w trakcie kaszlu, napinania mięśni, ćwiczeń… Czy to przepuklina? brzusznej znane okazują się również przepukliny: przeponowa, przełykowa, cewy nerkowej.

Przepuklina składa się z wrót i kanału przepukliny, worka przepuklinowego, także zawartości przepukliny.

Co okazuje się przyczyną powstania przepukliny?

Przepuklina może być wrodzona bądź nabyta. pierwszą z nich trzeba odkryć tuż po urodzeniu albo w pierwszych dwóch latach życia potomka (dowiedz się więcej o przepuklinie u pociech: https://portal.abczdrowie.pl/przepukliny-u-pociech). Przepuklina nabyta okazuje się spowodowana znacznymi oraz powtarzającymi się zwyżkami ciśnienia śródbrzusznego. Podwyższone ciśnienie tętnicze okazuje się związane z dużym, gwałtownym treningiem bądź zaburzeniami anatomicznymi. Wśród powodów powstawania przepukliny możemy wymienić przepuklina brzuszna objawy również palenie papierosów, niezdrowa dieta (przez to tkanki znajdujące się w jamie brzusznej okazują się osłabione, nie wytrzymują zwyżek ciśnienia). Przepuklina może też pojawić się na skutek dużego kaszlu bądź zatwardzenia. To jednak nie wszystko, niebezpieczne uwypuklenie pojawia się u niektórych pacjentów po nieprawidłowo przeprowadzonej zabiegu chirurgicznego. Przepuklina powstaje wtedy na bliźnie pooperacyjnej.

Jeśli więc zastanawialiśmy się, czy dźwiganie ciężkich przedmiotów sprawia przepuklinę, to wiemy już, że rzeczywiście może tak się stać. Dlatego też dobrze wcześniej zastanowić się, czy rzeczywiście damy radę coś podnieść. możliwe że lepszym pomysłem jest skorzystanie lezcenie przepukliny z czyjejś pomocy.


Jakie okazują się skutki przepukliny brzusznej?

Przepuklina może nam znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie albo prowadzić do dość poważnych komplikacji. Dlatego tak ważne okazuje się to, by w porę ją rozpoznać. Czy wiemy, jakie okazują się skutki przepukliny?

Przepuklinę trzeba rozpoznać po specyficznym uwypukleniu, które pojawia się na brzuchu bądź w jego okolicy. bywa ono twarde oraz zwykle rośnie, gdy oddajemy kał, wykonujemy jakąś czynność, która wymaga wysiłku, a nawet wtedy, gdy kaszlemy. człowiek może również odczuwać ból, szczególnie podczas kaszlu, także parcia na stolec i mocz. Na tym może się przepuklina a ćwiczenia fizyczne nie zakończyć. Zdarza się, że przy przepuklinie pojawiają się również nudności, wzdęcia oraz wymioty.

kuracja przepukliny

Aby skutecznie udzielić pomocy pacjentowi z przepukliną, okazuje się stosowane przede wszystkim kurację chirurgiczne. Jeśli nie na potrzeby przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego, to trzeba zastosować pasy przepuklinowe.

Jeśli zauważymy u siebie niepokojące skutki, które mogą świadczyć o przepuklinie, to należy udać się natychmiast do lekarza, na początku trzeba odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu, który doradzi nam, co robić dalej. W przypadku gdy nie będziemy chcieli poczekać, trzeba natychmiast umówić się na konsultację z chirurgiem.

 

Zobacz też

Joga Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie