Czy wiesz, jaką operację plastyczną może wykonać NFZ

Czy wiesz, jaką operację plastyczną może wykonać NFZ

Redakcja

2017-06-12

brak komentarzy

sławę operacji plastycznych z roku na rok stale wzrasta. Według Amerykańskiego raportu Towarzystwa Chirurgii Estetycznej (ASAPS) w 2013 roku w USA przeprowadzono 10 mln zabiegów kosmetycznych. W Polsce sytuacja wygląda podobnie. Firma badawcza PMR doniosła, że w jednakowym roku wydano na operacje poprawiające urodę o 12% więcej niż w roku 2012.

ASAPS informuje, że najchętniej wykonywaną operacją plastyczną w ubiegłym roku była liposukcja. Przeprowadzono 340 tys. zabiegów „odsysania tłuszczu”. Na drugim miejscu znalazło się powiększenie gruczołów mlekowych, dalej plastyka powiek oraz brzucha, a czołową piątkę Marzysz o operacji plastycznej? Sprawdź, czy to nie przez zaburzenia psychiczne! zamyka plastyka narządu węchu, w obrębie której odbyło się 145 tys. operacji.

Ceny tego zabiegu wahają się w granicy 7 - 12 tys. złotych. W niektórych przypadkach istnieje jednak możliwość wykonania plastyki narządu węchu refundowanej poprzez NFZ.operacja plastyczna wykonana przez NFZ

Krzywa przegroda nosowa poważnym defektem pacjenta

Korekta narządu węchu okazuje się zabiegiem, który przeprowadza się nie jedynie z powodów estetycznych, ale również medycznych. Problemy z oddychaniem czy chrapanie może być spowodowane krzywą przegrodą nosową. Zaniedbanie tych problemów doprowadza w konsekwencji niekiedy do długotrwale utrzymującego się bólu głowy, bezsenności czy zmęczenia. wobec alt2 powyższego codzienne funkcjonowanie pacjenta może być znacznie utrudnione, jak również zagrażać jego życiu. Wymagana okazuje się wtenczas interwencja lekarza w celu przeprowadzanie operacji. Jedną z symptomów defektu powiązanego z przegrodą nosową okazuje się oddychanie poprzez usta. Nos okazuje się niedostatecznie oczyszczony, a zalegająca wydzielina spływa do gardła. Może to doprowadzić do stanów zapalnych gardła czy zatok.

Operacja narządu węchu - refundacja NFZ w wyjątkowych sytuacjach

Pomimo dużej sławie oraz mnóstwo przeprowadzanych operacji korekty narządu węchu tylko w niektórych przypadkach okazują się one refundowane prze Narodowy Fundusz alt3 zdrowia. ta możliwość istnieje w przypadku:

  • krzywej przegrody nosowej, która okazuje się wadą wrodzoną pacjentaoperacja plastyczna a NFZ
  • wady wywołanej urazem
  • nieodpowiednią budową przegrody nosowej powstałej w wynikiem leczenia choroby
  • względów chorobowych.

Silikonowe bransoletki

oznacza to, że NFZ może zrefundować plastykę narządu węchu w przypadku jego deformacji wywołanej wypadkiem lub np. kiedy krzywa przegroda nosowa wpływa na trudności z oddychaniem oraz w konsekwencji może prowadzić do dolegliwości układu oddechowego. Decydując się na zmniejszenie narządu węchu ze względów estetycznych, da się liczyć na bezpłatnie przeprowadzoną operację.

W przypadku refundowania operacji plastycznej narządu węchu wykonuje się ją zazwyczaj w alt4 oparciu o dwie metody. pierwsza z nich to podśluzówkowa resekcja przegrody narządu węchu, która polega na nacięciu przedniej krawędzi chrząstki narządu węchu. Dzięki temu możliwe okazuje się przecięcie błony śluzowej wraz z chrzęstną. Tym sposobem usuwa się skrzywioną chrząstkę oraz kość przegrody nosowej. Szwy pooperacyjne rozpuszczają się bądź okazują się usuwane po upływie 7 dni. Drugą metodą okazuje się kiedy operację plastyczną wykonuje NFZseptoplastyka, podczas której usuwa się jedynie ostrogi oraz wypukłości. następnie ustawia się szkielet chrzęstno-kostny przegrody. Zabieg ten przeprowadza się najchętniej u młodszych pacjentów, w szczególności dzieci.

 

Zobacz też 

EcoSlim prezzo


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie