Czy dziecko trzeba karmić piersią?

Czy dziecko trzeba karmić piersią?

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

Myśląc „karmienie piersią” oczyma wyobraźni widzimy niesamowitego maluszka przytulonego do biustu mamy. Spokój, bezpieczeństwo oraz pełen relaks. Tak wygląda karmienie piersią na fotografiach stockowych oraz tak ja sobie to wyobrażałam. Rzeczywistość mnie jednak przerosła.

Z czym kojarzy mi się karmienie piersią? Dziś, przede wszystkim z bólem, nabrzmiałymi piersiami, cieknącym mlekiem, frustracją oraz płaczem potomka. Szczerze mówiąc nic tak źle nie wspominam jak właśnie to. Czułam się jakby ktoś w jednej chwili obdarł mnie z „kobiecości”. osobiście z sobą źle się czułam. Na domiar niedobrego moje potomek wcale nie chciało Piękna, szczupła i wiecznie młoda jak… Japonka. Jak one to robią? Wcale nie chodzi o geny! pić mojego mleka. Wygodniej było mu po prostu pić mleko z butelki. Nie pomogły porady położnej, „magiczne sprzęty” rodzaju kapturki a także tony cierpliwości. Chyba wyłącznie matka może sobie wyobrazić karmienie potomka non stop przez 10 godzin na 24 h z przerwami 5 minutowymi. Zmęczenie, zniechęcenie oraz do tego wszechobecny nacisk na karmienie piersią. Coś okropnego.

Społeczny przymus konsumowania piersią

Kobieta bywa niejako zmuszona do konsumowania piersią. Zawsze idąc do pediatry (a niestety w pierwszych tyg. życia potomka było to wielokrotnie) musiałam się tłumaczyć dlaczego moje potomek bywa karmione butelką. nie musisz karmić piersią Za każdym kolejnym razem, gdy widziałam to potakiwanie z dezaprobatą czułam, że zaraz zapadnę się pod ziemię.

Dziś na pewno tak bym tego nie odbierała. Trzeba jednak pamiętać, że kobieta po porodzie przeżywa trudny okres. po pierwsze hormony, które nie pozwalają normalnie funkcjonować. secundo w jednej chwili cały dotychczasowy świat, ten który zna, ten w którym czuje się bezpiecznie przestał istnieć. Znalazła się w nowej sytuacji, z którą nie zawsze sobie radzi. z kolei pomoc innych bywa czasem przekleństwem. „Dobre rady” momentami stawały mi już w gardle.

Nawet poszukując mleka piersią czy z butelki - jak karmić noworodka? na stronie internetowej zanim przeszłam do sekcji z karmieniem początkowym niemowląt musiałam akceptować komunikat, że wiem, iż karmienie piersią bywa najlepsze dla mojego potomka. w myślach co chwile pojawia się więc myśl – Czy jestem złą matką? Jak to, że nie karmie mojego potomka piersią wpłynie na jego zdrowie? Czy moje potomek powinno słabsze? Czy powinno częściej chorowało?

Mimo wszystko odpuściłam. W pewnym sytuacji posłuchałam mojego męża, który powiedział „wyluzuj nic się nie stanie jeśli potomek powinno karmione butelką”. Przecież miliony pociech na świecie wychowywały się na butelce. Swoją karmienie piersią ma dobry wpływ na dziecko drogą dziś zastanawiam się czy ta chęć żeby karmić potomek piersią na przekór sobie była podyktowana troską o zdrowie potomka czy może jednak tak bardzo bałam się, aby ktoś nie przykleił mi etykietki „złej mamy”. Bałam się być złą matką. bo matka przecież musi się poświęcać dla swojego potomka, musi być zmęczona, jeśli trzeba sfrustrowana, musi zrezygnować ze swojego życia oraz z siebie, fakt? Nie fakt! matka ma prawo być kobieta. Szczęśliwą oraz spełnioną kobieta, a mimo wszystko może być świetną matką. Dziś to wiem.

Polecani Trenerzy Personalni

 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie