Częste mycie skraca życie? To prawda!

Częste mycie skraca życie? To prawda!

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

Brudasy twierdzą, że „częste mycie skraca życie”. i choć trudno w to uwierzyć, w tym sformułowaniu wtórują im naukowcy. Oczywiście, jak we wszystkim, i tu zalecany bywa umiar.

bo choć trudno mówić, by częste mycie dosłownie skracało żywot, to z pewnością Częste mycie skraca życie? Naukowcy dowiedli, że to prawda! jest w stanie zafundować kilka niepożądanych schorzeń.

Mydła, płyny, żele, pasty do zębów, środki do higieny intymnej, szampony… elementów do obmywania naskórka, włosów i zębów na rynku bywa bez liku. Czy ich stosowanie może być szkodliwe? etykiety zazwyczaj nie mycie niszczy mikroflorę informują nas, jak często danego środka trzeba używać i kiedy następuje przedawkowanie.

Czy używając preparatów chemicznych w nadmiarze możemy sobie zaszkodzić? Udowodniono, że tak. Choć z drugiej strony istnieje szczególnie delikatna granica pomiędzy tym, że pewien człowiek się powinien wykąpać, a nadmiar kąpieli szkodzi tym, że może sobie tę kąpiel darować.

Skąd ta alergia
O tym, że myć się należy przekonywać nikogo nie trzeba. jednak, choć brzmi to okropnie, każdy z nas potrzebuje nieco brudu, aby… zdrowo się rozwijać. Przede wszystkim chodzi o jak często się myć? bakterie skórne, które tworzą naturalną ochronę przed światem. przecież skóra, jak każdy żywy organizm, ma własną mikroflorę – pożyteczne bakterie, które nie pozwalają rozwinąć się szkodliwym mikroorganizmom. jednak mikroorganizmy te skóra musi umieć rozpoznać i nauczyć się na nie reagować.

 


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie