Choroby tarczycy - jak się przed nimi uchronić?

Choroby tarczycy - jak się przed nimi uchronić?

Redakcja

2017-07-03

brak komentarzy

choroby w przypadku chorób tarczycy - konieczne wiadomości na wstępie

 

Jakie problemy mogą pojawić się w przypadku schorzenia tarczycy? mimo pozorom to trudny problem - w skrócie da się odpowiedzieć, że wszystkie i żadne.

W wypowiedziach pacjentów daje się zauważyć nadmierne akcentowanie problemów związanych z tarczycą przy równoczesnym unikaniu innych kwestii: ginekologicznych, związanych z menopauzą, andropauzą, osteoporozą, zaburzeniami gospodarki wapniowo-fosforanowej lub co słabsza związanych z zagrożeniem onkologicznym.

Niezwykle drażliwą kwestią są problemy, które da się łączyć z niewłaściwym trybem życia, błędnie wiązane z rzekomymi lub istniejącymi, ale bezobjawowymi chorobami tarczycy. Próba zwrócenia uwagi na te sprawy często skutkuje napiętą atmosferą w gabinecie i Jakie problemy z oczami mogą pojawić się w chorobach tarczycy? negatywnymi komentarzami zaskoczonych kobiet, dla jej rozkurczenia przygotowałem tekst o leczeniu alternatywnym (uwaga, podlinkowany tekst bawi wyłącznie osoby obdarzone poczuciem humoru i skłonnością do samorefleksji).

Alluramin

zazwyczaj rozpoznanie schorzenia tarczycy maskuje inne o dużo groźniejsze schorzenia i doprowadza do zwłoki w ich leczeniu. Z drugiej strony dużo chorób, jak na przykład depresja, zaburzenia rytmu serca czy niewydolność krążenia będą następstwem zaburzeń tarczycy.

Naturalny - czy na pewno zdrowy?

Wypadanie włosów, zmęczenie, wzrost masy ciała, zaparcia

 

Takie problemy są najczęstszą przyczyną diagnostyki tarczycy i rozpoczęcia zwalczania hormonami tarczycy. Statystyki jednak wykazują, że wyłącznie u 10% ludzi wymienione wyżej problemy mogą posiadać związek z chorobą tarczycy. W pozostałych przypadkach nie diagnozuje tarczyca jak się uchronić się schorzenia tarczycy lub nie bywa ona przyczyną problemów, gdyż bywa chorobą bezobjawową, nie wymagającą zwalczania (lub prawidłowo leczoną).

Zgłaszając się do lekarza z wymienionymi problemami należy brać pod uwagę, że przyczyna może być inna i wymaga podjęcia działań wykraczających poza wycinkowy fragment wiedzy medycznej którym bywa "tarczyca".

 

objawy chorób tarczycy - wiadomości szczegółowe

 

Guzki i powiększenie tarczycy zazwyczaj nie wywołują żadnych objawów. W przypadku ogromnego (ale naprawdę ogromnego) powiększenia tarczycy mogą pojawić się duszności i uczucie ucisku w okolicy szyi i trudności w połykaniu. Guzek tarczycy może być przyczyną omówionej niżej nadczynności tarczycy, niekiedy ma podłoże nowotworowe.

Nadczynność tarczycy – nadpobudliwość, choroby tarczycy spadek masy ciała, ciągła szybka akcja serca, czasami osłabienie mięśni i biegunki.

Jeżeli zaburzenie to stanowi następstwo schorzenia Gravesa i Basedowa, mogą pojawić się objawy specyficzne dla tego przypadłości, na przykład oftalmopatia tarczycowa: skargi na ból, pieczenie gałek ocznych, czasami wytrzeszcz, podwójne widzenie, zaburzenie widzenia kolorów.

Niedoczynność tarczycy – wysuszenie skóry (zwłaszcza na łokciach i kolanach), obrzęki, wzrost masy ciała (ale nie zawsze ilości tłuszczowej), zaparcia, osłabienie i przede wszystkim objawy stanom depresyjnym, ; pogorszenie sprawności intelektualnej. U ludzi w dojrzalszym wieku, u których współwystępują schorzenia układu sercowo-naczyniowego, nierzadko początkową manifestacją niedoczynności tarczycy bywa nasilenie objawów niewydolności krążenia.

opłaca się kolejny raz podkreślić, że tarczyca problemy objawy niedoczynności/nadczynności tarczycy są następstwem nieprawidłowego stężenia hormonów. Po wyrównaniu poziomu hormonów nie powinniśmy spodziewać się objawów.

stany zapalne tarczycy - ich skutkiem będą przywołane poprzednio nadczynność, niedoczynność czy powiększenie tarczycy z wymienionymi symptomami, choć często przebiegają bez objawów. W przypadku schorzenia Gravesa i Basedowa może dojść do opisanej powyżej oftalmopatii tarczycowej. Chorobom zapalnym tarczycy towarzyszą niekiedy inne zaburzenia autoimmunologiczne, co omówiono w rozdziale dotyczącym schorzenia Hashimoto. mimo powszechnemu mniemaniu dość rzadko zdarzają się zapalenia tarczycy z towarzyszącym bólem okolicy szyi (tak się dzieje na przykład podostrym zapaleniu tarczycy de Quervaina, rzadziej w schorzeniu Gravesa i Basedowa).

 

Zobacz też 

Prodotto dimagrante

Event Warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie