Choroba Alzheimera – wszystko, co warto o niej wiedzieć

Choroba Alzheimera – wszystko, co warto o niej wiedzieć

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

Alzheimera leczenieTa choroba jest przerażająca. Jej skutki okazują się bardzo poważne: stany depresyjne, koszmary, całkowita utrata kontaktu z rzeczywistością. Dotyka ona wszystkich członków rodziny; kiedy Twoi rodzice czy pewien człowiek z najbliższego otoczenia Cię nie poznaje, odczuwasz się tak okropnie, że zaczynasz kwestionować sens życia. Jak to możliwe, że pewien człowiek, z kim przeżyłeś całe życie, nagle nie będzie Cię poznawać? Jak to się dzieje, że stajesz się dla tej osoby kimś obcym lub nawet wrogiem?

Jakże ciężko jest poświęcać się dla kogoś, kto tylko nie okazuje Ci swojej wdzięczności, ale bezustannie reaguje na Ciebie wręcz agresją!

Większość współmałżonków i pociech osób cierpiących na chorobę Alzheimera poświęca im dużo godzin dziennie, 80% chorych przebywa ponieważ w domach pod opieką najbliższej rodziny(1). praktycznie wszystkich też nie udaje się znaleźć rozwiązania pozwalającego na pogodzenie pracy zawodowej z opieką nad chorym bliskim, co pociąga za sobą konsekwencje finansowe.

W Polsce na chorobę Alzheimera cierpi już co najmniej 250 000 osób, z czego 150 000 nie ma postawionej rozpoznania. Jeżeli, zgodnie z prognozami specjalistów, w ciągu najbliższych parunastu lat liczba ta wzrośnie do 500 000 chorych, to do opieki nad nimi trzeba będzie zaangażować znaczącą część osób w wieku produkcyjnym!

Według stowarzyszenia Alzheimer's Association International, może to zupełnie zdezorganizować system ochrony zdrowia.

Naukowcy uważają, że liczba zachorowań na chorobę Alzheimera, rosnąca od 20 lat, wzrośnie czterokrotnie w ciągu najbliższych 40 lat.

Znalezienie leku na tę chorobę lub przynajmniej sposobu opóźnienia jej rozwoju stało się więc sprawą priorytetową. Gdybyśmy mogli zyskać choć 2 dekady, to liczba chorych na całym świecie spadłaby o 23 miliony.

Niestety, rzeczywistość jest przygnębiająca – medycyna konwencjonalna nie bywa na razie pójść do przodu (delikatnie mówiąc).

Medycyna konwencjonalna nie jest rozwiązaniem

Obecnie nie ma leku na Alzheimera objawy chorobę Alzheimera i nie można w żaden sposób opanować jej postępów.

Oczywiście lekarze starają się przepisywać swoim pacjentom leki, które mogą rzekomo spowolnić postępy schorzenia oraz utratę pamięci, umiejętności porozumiewania się czy myślenia. Leki te, czyli inhibitory acetylocholinoesterazy oraz memantyna, nie pomagają od razu. Wydaje się, że po około 3 – 6 miesiącach używania pacjenci okazują się nieco więcej samodzielni od innych.

Niestety w kwestii skutków ubocznych nie mamy żadnych wątpliwości: inhibitory acetylocholinoesterazy wywołują poważne efekty uboczne, przeważnie ze strony układu pokarmowego (nudności i wymioty). A to nie wszystko: leki te najprawdopodobniej zwiększają niebezpieczeństwo zgonu wywołanego chorobami układu krążenia choroba Alzheimera przyczyny oraz prowadzą do nasilenia objawów istniejącej schorzenia Parkinsona, lub nawet mogą je wywołać, co jest ostatnią rzeczą, jakiej trzeba życzyć osobie z chorobą Alzheimera.

Niemniej jednak agencje zajmujące się ochroną zdrowia, a w szczególności francuska Haute Autorité de Santé, nadal zalecają terapię tymi lekami w schorzeniu Alzheimera.

Na los Ty, jako czytelnik „Poczty zdrowia”, masz dostęp do wielu informacji, które pozostają niedostępne dla reszty społeczeństwa. oto jedna z nich. przedstawimy Ci dziś kilka sposobów na zmniejszenie niebezpieczeństwa zachorowania na chorobę Alzheimera. trzeba kilka prostych zmian stylu życia, aby pomóc Twojemu mózgowi działać w optymalny sposób dodatkowo długo po siedemdziesiątce.jak unikknąć Alzheimera?


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie