Aromaty do e-papierosów są niebezpieczne. Które i dlaczego?

Aromaty do e-papierosów są niebezpieczne. Które i dlaczego?

Redakcja

2017-05-04

brak komentarzy

Liczne analizy dowodzą, że podczas użytkowania e-papierosa wydzielają się toksyczne i rakotwórcze związki. Już wcześniej określono, że mogą one tworzyć się na skutek dość wysokiej ciepłoty. mimo wszystko w najnowszym badaniu naukowcy zaobserwowali, że niebezpieczne mogą okazać się dodatkowo aromatyzowane liquidy - zawierają one różnego rodzaju związki węglowe, takie jak aldehydy, które prowadzą do nowotworów, schorzeń serca i demencji.

stwierdzono, że na rynku dostępnych Odkrycie naukowców: pewne aromaty do e-papierosów są szczególnie niebezpieczne. Które i dlaczego? bywa już 8000 rodzajów aromatów.

Smakowe e-papierosy zawierają niebezpieczny ilość rakotwórczych składników chemicznych. Wiadomo już, że toksyczne związki powstają podczas nagrzewania gadżetu, co nazywane bywa reakcją pirolizy. Najnowsze analizy dowodzą, że płyny zapachowe wytwarzają duże ilości aldehydów, których ilość przekracza limit bezpieczny dla kondycji.

Spożywanie albo wdychanie tych składników nawet w niewielkich ilościach bywa związane ze zwiększonym ryzykiem raka i schorzeń serca.

Środki aromatyzujące wykorzystywane w e-papierosach w większości nikotyna jest szkodliwa okazują się to te same substancje, które wykorzystuje się w produktach konsumpcyjnych, dlatego przeszły one testy bezpieczeństwa. mimo wszystko te związki okazują się nieszkodliwe w przypadku zjedzenia ich, a nie wdychania.

Naukowcy z Instytutu Naukowego w Nevadzie sprawdzili stężenia 12 aldehydów w aerozolach wytwarzanych poprzez trzy powszechnie używane e-papierosy.

Naukowcy odkryli, że ciecze o zwiększonej zawartości aromatu wytwarzają większe ilości aerozolu ze względu na przebieg pirolizy.

W każdym eksperymencie okazało się, e-papierosy szkodzą że ilości wytwarzanych aldehydów przekraczają poziomy bezpieczne dla naszego kondycji.

„Związki organiczne o pierścieniach zapachowych w cieczach zawartych w e-papierosach wpływają na toksyczność oparów. Otrzymane wyniki wskazują, że wytwarzanie aldehydów odbywa się dość gwałtownie, w zależności od stężenia związków zapachowych. Wykazano, że jedna testowana dawka wciągana poprzez palacza podczas każdego zaciągnięcia dowolnego aromatu z  e-wody, generuje niedopuszczalne poziomy produktów szkodliwych dla kondycji. Większość z tych aldehydów, które odpowiedzialne wpływ e-papierosów na zdrowie są za zwłaszcza toksyczne oddziaływanie, pochodzi z rozkładu termicznego związków zapachowych” – mówi główny autor analizy, Andrey Khylstov.

 

„Wyniki te wskazują na konieczność dalszych szczegółowych badań nad oddziaływaniem dodatków aromatyzujących na zdrowie, szczególnie pod kątem aldehydów i innych toksycznych oparów wydzielających się w trakcie palenia e-papierosa.

Gadżety dostarczają nikotynę poprzez ogrzewanie zawierającego go glikolu propylenowego (e-liquid), co prowadzi do tworzenia się aerozolu, wdychanego poprzez człowieka.

 

Zobacz też 

EcoSlim cena

Reklama dla trenera personalnego


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

zdrowie